Norvegija rekomenduoja vyriausybės darbuotojams nesinaudoti „TikTok“

Norvegijos teisingumo ministrė, kuri dėl aktyvaus „TikTok“ naudojimo anksčiau jau buvo kartą nudegusi, antradienį rekomendavo vyriausybės darbuotojams susilaikyti nuo šios kinų programėlės naudojimo savo darbo įrenginiuose.
Programėlė „TikTok“ priklauso Kinijos technologijų milžinei
Programėlė „TikTok“ priklauso Kinijos technologijų milžinei / „Reuters“/„Scanpix“

Ši rekomendacija, kuri buvo priimta po panašių veiksmų ir draudimų keliose Vakarų šalyse, buvo pagrįsta šnipinėjimo baime ir taip pat taikoma užšifruotai rusiškai susirašinėjimo programėlei „Telegram“.

„Norvegijos žvalgybos tarnybos, vertindamos riziką, išskiria Rusiją ir Kiniją kaip pagrindinius rizikos veiksnius, keliančius grėsmę Norvegijos saugumo interesams“, – sakoma Norvegijos teisingumo ministrės Emilie Enger Mehl pareiškime.

„Jie taip pat išskiria socialinę žiniasklaidą kaip forumą, kurį renkasi potencialiai pavojingi veikėjai ir kiti asmenys, norintys mus paveikti dezinformacija ir melagingomis naujienomis“, – sakė ji.

Rekomendacija taikoma visiems valstybės tarnautojų naudojamiems darbo įrenginiams, kurie yra prijungti prie vyriausybės skaitmeninių sistemų.

Jauniausia vyriausybės narė, 29-erių E.E.Mehl, praėjusiais metais atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre, kai po ilgos tylos, kilus įtarimams dėl programėlės, prisipažino, kad savo darbo telefone įsidiegė „TikTok“.

Ji pabrėžė, kad po mėnesio ją ištrynė.

Ji sakė, kad naudojo ją, nes jai reikėjo pasiekti jauną auditoriją – pagrindinius programėlės naudotojus.

Ministerijos teigimu, valstybės tarnautojai vis dar gali naudotis „TikTok“ ir „Telegram“, jei to reikia dėl profesinių priežasčių, tačiau įrenginiuose, kurie nėra prijungti prie vyriausybės skaitmeninių sistemų.

Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Komisijos vyriausybės uždraudė naudoti „TikTok“ darbo įrenginiuose.

Lapkritį „TikTok“ pripažino, kad kai kurie darbuotojai Kinijoje galėjo prieiti prie Europos naudotojų duomenų, o gruodį pripažino, kad darbuotojai naudojo šiuos duomenis žurnalistams šnipinėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų