Naujajame tyrime prijaukintos papūgos buvo mokomos signalizuoti, kad galėtų skambinti vaizdo skambučiais kitiems paukščiams.
Tris mėnesius trukusio tyrimo metu Glazgo universiteto, Šiaurės rytų universiteto ir Masačusetso technologijos instituto (MIT) gyvūnų ir kompiuterių sąveikos specialistai bendradarbiavo siekdami ištirti padidėjusios augintinių sąveikos poveikį.
Jie išnagrinėjo daugiau kaip 1000 valandų 18 papūgų vaizdo stebėjimų ir nustatė, kad jos reguliariau įsitraukė į socialinį elgesį, pavyzdžiui, dainavimą.
Daugiausiai skambučių atlikusios papūgos taip pat sulaukdavo daugiausiai skambučių iš kitų papūgų, o tai rodo, kad eksperimentas padėjo paukščiams būti socialesniems.
Glazgo universiteto pranešime spaudai rašoma, kad papūgos yra labai protingi gyvūnai, laisvėje gyvenantys dideliais būriais. Tačiau nelaisvėje jos kenčia nuo izoliacijos ir nuobodulio, nes dažnai laikomos vienos arba mažose grupelėse.
Tyrimo bendraautorė Jennifer Cunha, kuri padėjo įdarbinti ir apmokyti papūgų prižiūrėtojus, teigė, kad tyrimo rezultatai „teikia vilčių“.
„Atrodo, kad papūgos suprato, jog ekrane jos tikrai bendrauja su kitais paukščiais, o jų elgesys dažnai atspindėjo tai, ko mes tikėjomės iš realios tokių paukščių sąveikos“, – sakė J.Cunha.