Nustatyta, kaip žmones veikia „mirties kvapas“

Kento universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai nustatė, kad žmonės, kaip ir gyvūnai, pavojų gali atpažinti ir iš tam tikrų kvapų.
Smegenys
Smegenys / Photos.com nuotr.
Temos: 3 Mirtis Chemija Kvapas

Anot dr. Arnaudo Wismano, putrescinas arba „mirties kvapas“ (chemikalas, išsiskiriantis, pavyzdžiui, lavono puvimo procese) išprovokuoja vadinamą ūminę reakciją į stresą.

Nustatyta, kad net itin trumpas šios medžiagos poveikis stipriai sužadina budrumą ir žmogaus organizmą paruošia arba trauktis, arba stoti į kovą

Eksperimento dalyviai, jiems žinant arba nežinant, buvo veikiami putrescino. Rezultatai, kurie publikuoti žurnale „Frontiers in Psychology“, parodė, kad šis chemikalas veikia kaip signalas, kuris išprovokuoja reakciją į pavojingą situaciją.

Nustatyta, kad net itin trumpas šios medžiagos poveikis stipriai sužadina budrumą ir žmogaus organizmą paruošia arba trauktis, arba stoti į kovą, jeigu pasitraukimas būtų neįmanomas (ši reakcija anglų kalboje dar vadinama „fight-or-flight“).

A.Wismano žodžiais, tokia organizmo reakcija į tam tikrą cheminį darinį, įrodo, jog ir kvapas žmogų gali įspėti apie pavojų. Jis taip pat priduria, kad šis tyrimas yra vienas pirmųjų istorijoje, parodančių tokią aiškią reakciją į kvapą.

A.Wismanas su komanda toliau žada dirbti tam, kad nustatytų, kuri tiksliai smegenų dalis yra atsakinga už reakciją į putresciną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis