„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nyderlanduose pradedama gyventi 3D spausdintuvu sukurtuose namuose

Jei dar prieš kelerius metus į 3D spausdinimą buvo žiūrima įtariai, naujausios žinios rodo, kad ši technologija yra perspektyvesnė, nei manyta. Šių metų pavasarį raktus į pirmąjį 3D spausdintuvu atspausdintą betoninį namą Nyderlanduose gavo pirmieji nuomininkai.
3D spausdintuvu sukurtas betoninis namas Olandijoje
3D spausdintuvu sukurtas betoninis namas Olandijoje / Bart van Overbeeke

Išskirtinis dizainas

Vieno aukšto pastatas yra 94 kv. m ploto, įskaitant svetainę ir du miegamuosius. Jis atkartoja didelės uolos formą, kuri puikiai dera prie natūralios vietovės ir demonstruoja 3D betono spausdinimo teikiamą formos laisvę. Dėl itin storos izoliacijos ir prijungimo prie šildymo tinklo namas yra labai patogus ir energiškai efektyvus, jo energinio naudingumo koeficientas yra 0,25.

Namą sudaro 24 spausdinti betono elementai, kurie buvo spausdinami sluoksnis po sluoksnio Eindhoveno gamykloje. Vėliau elementai sunkvežimiu buvo nugabenti į statybų aikštelę ir sumontuoti ant pamatų. Tada name buvo įrengtas stogas ir langų rėmai, o vėliau – uždėta apdaila.

Namas visiškai atitinka visus griežtus šalies statybos reikalavimus.

Prisideda prie klimato kaitos mažinimo

Pasak komandos, ypač sudėtinga buvo atspausdinti pasvirusias pastato sienas, tačiau mokymasis iš prototipo padėjo įvaldyti šią techniką kuriant kitus 4 planuojamus pastatus.

Bart van Overbeeke/3D spausdintuvu sukurtas betoninis namas Olandijoje
Bart van Overbeeke/3D spausdintuvu sukurtas betoninis namas Olandijoje

Betonas jau kelis dešimtmečius yra plačiausiai naudojama statybinė medžiaga pasaulyje, todėl visi jau esame su ja susipažinę, žinome, kaip ir kur ją reikia naudoti. Tradiciškai betoną pilame į medinius ar metalinius klojinius ir galiausiai jo sunaudojame daug daugiau, nei reikia statybai. Kuo daugiau betono sunaudojama, tuo didesnis pastato išmetamo CO2 kiekis, t.y. tuo labiau namas prisideda prie šiltnamio efekto. Vienas iš didžiųjų 3D spausdinimo privalumų yra tas, kad spausdintuvas turi galimybę dėti betoną tik ten, kur reikia, neapkraunant pamatų ir nešvaistant medžiagų.

Iš esmės atspausdintus namus galima pastatyti daug greičiau, jie yra lankstesni ir turi daugiau galimybių kurti nestandartinius projektus. Projekto „Milestone“ partnerių siekis – kad 3D betono spausdinimas taptų tvariu statybos metodu, padedančiu spręsti būsto trūkumo problemą.

Pasak Eindhoveno technologijos universiteto betoninių konstrukcijų profesoriaus Theo Saleto: „Šiuo nedideliu pastatu šiandien žengtas pirmas svarbus žingsnis plėtojant statybą kaip aukštos kokybės gamybos pramonę. Nuo projektavimo iki įgyvendinimo skaitmeninimas veda prie tvarių ir įperkamų būstų, pritaikytų prie gyventojų pageidavimų.“

Penki „Milestone Project“ namai statomi vienas po kito, kad kiekviename naujame statybos etape būtų galima maksimaliai išnaudoti ankstesnių statybų mokymosi galimybes. Netrukus projekto partneriai pradės projektuoti kitą pastatą, kuris bus kelių aukštų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“