Operacinių sistemų tyrimas: kuri versija pati nestabiliausia, o prietaisai dažniausiai sutrinka?

„Apteligent“ analitikai paskelbė labai įdomią ataskaitą apie mobiliąsias operacines sistemas, kuri apima 2016 metų gegužės mėnesio duomenis. Rezultatai išties nustebino. Pradėkime nuo vieno iš įdomiausių momentų – „Android“ fragmentacijos.
„Samsung Galaxy S7“ ir „iPhone 6s“
„Samsung Galaxy S7“ ir „iPhone 6s“ / Youtube iliustr.

Ne paslaptis, kad daugybė gamintojų, kasmet išleidžiančių labai daug įvairių išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių modelių, šios OS naudojimą labai suskaidė. Tai plačiai paplitusiai OS tai yra gana įprasta situacija, nors kartais vartotojų nedžiugina atnaujinimų trūkumas.

Naujausia „Google“ ataskaita parodė, kad apie 23 proc. dabar naudojamuose „Android“ mobiliuosiuose prietaisuose veikia „Android 4.3“ arba dar senesnė operacinė sistema.

Įdomu tai, kad beveik visa veikla internete (93 proc.) atliekama naudojant įrenginius su „Android 4.4“, „Android 5.0 / 5.1“ ir „Android 6.0“. Tai reiškia, kad aktyviai prietaisais besinaudojantys vartotojai dažniau įsigyja naują ar brangesnį modelį, kuris greičiau gauna atnaujinimus.

„Apteligent“  iliustr./Operacinių sistemų tyrimas
„Apteligent“ iliustr./Operacinių sistemų tyrimas

iOS atveju situacija yra labai panaši: 89 proc. internetinio srauto sunaudoja prietaisai valdomi „iOS 9“, o kitus 8 ir 3 proc., atitinkamai, „iOS 8“ ir „iOS 7“.

Kita svarbi ataskaitos dalis yra operacinių sistemų (OS) sutrikimų duomenys. Šaltinis išanalizavo 400 milijonus operacinių sistemų gedimų atvejus ir padarė išvadas, kurie įrenginiai vartotojams kelia daugiau problemų. Rezultatus galima matyti žemiau esančiame grafike.

„Apteligent“  iliustr./Operacinių sistemų tyrimas
„Apteligent“ iliustr./Operacinių sistemų tyrimas

Nesunku pastebėti, kad labiausiai problemiški yra „Samsung“ išmanieji telefonai ir planšetės, dažniausiai senesni modeliai, nors ir dabartiniai flagmanai taip pat pateko į sąrašą.

Tiesa, „Samsung“ prietaisai yra labiausiai paplitę, todėl į tai reikėtų atsižvelgti vertinant sutrikimų statistiką.

Žemiau pateikiamoje diagramoje galima matyti, kokioje OS dažniausiai pasitaikė gedimų. Naujesnės „Android“ versijos pasirodė stabilesnės už senesnes.

„Apteligent“  iliustr./Operacinių sistemų tyrimas
„Apteligent“ iliustr./Operacinių sistemų tyrimas

Kita lentelė parodo laiką, per kurį gamintojai savo pirmuosius išmaniuosius telefonus atnaujino iki „Android 5.0“, po šios OS anonso. Čia sąrašo lyderiais tapo „Samsung“, „Sony“ ir HTC, o autsaideriai laikomi „Amazon“, „Motorola“ ir ZTE.

Verta pažymėti, kad „Asus“ ir „Motorola“ anksčiau už kitus gamintojus savo išmaniuosius telefonus pradėjo atnaujinti iki „Android Lollipop“, tačiau susidūrė su tam tikromis problemomis, todėl į lyderių sąrašą nebuvo įtraukti.

„Apteligent“  iliustr./Operacinių sistemų tyrimas
„Apteligent“ iliustr./Operacinių sistemų tyrimas

„Apteligent“ ataskaitoje taip pat paminėta, kad „Apple TV“ platforma du kartus populiaresnė už „Android TV“, o pastarajai skirta programinė įranga yra dukart stabilesnė už pagrindinei „Android“ pritaikytas programėles.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai