„Intelligent Environments“ sako, kad emoji slaptažodžių paslauga bus saugesnė, nes vietoje skaitmenų bus galima įvesti simbolius, kurių yra 44, o skaitmenų – dešimt.
„Vis dėlto aš esu tikras, kad programišiai sugalvos, kaip nulaužti simbolius, tad geriausia būtų naudoti dviejų etapų autentifikaciją“, – kalbėjo saugos ekspertas.
Atmintį tiriantys ekspertai teigia, kad simbolius žmonėms atsiminti yra lengviau nei skaitmenis.
Pasak „Intelligent Environments“ direktoriaus Davido Webberio, naujovės auditorija bus 15–25 metų žmonės.
„Kodėl finansinės paslaugos negalėtų būti smagios ir inovatyvios?“ – klausė jis.
Kibernetinės saugos ekspertas Alanas Woodwardas teigia, kad kai kurios įmonės vietoje slaptažodžių jau naudoja paveikslėlius kaip naudingą alternatyvą raidėms ar skaitmenims. Anot jo, programišiams norint „nulaužti“ emoji slaptažodžius reikėtų įdėti daugiau darbo nei vykdant vadinamąsias žodyno atakas.
„Vis dėlto aš esu tikras, kad programišiai sugalvos, kaip nulaužti ir simbolius, tad geriausia būtų naudoti dviejų etapų autentifikaciją“, – kalbėjo saugos ekspertas.
Tiesa, atminties varžybų pasaulio čempionas Michaelis Tipperis sako, kad tiek įsimenant simbolius, tiek ir raides ar skaitmenis, mokymosi procesas yra toks pats.
„Statistiškai simbolių technologiją nulaužti sunkiau, tačiau jei ekrane matysite emoji simbolius ir negalėsite prisiminti eilės tvarkos, greičiausiai naudosite tuos, kurie yra kampuose arba kraštuose, taigi technologija bus tokia pat nesaugi, – sakė M.Tipperis.