Birželio mėnuo daug kam asocijuojasi su vasaros pradžia, tačiau studentams – su baigiamųjų darbų įteikimu. Ir nors universitetai visais įmanomais būdais stengiasi užtikrinti, jog studentai darbus atliko savarankiškai, šiais metais iškilo nauja ir didelė problema.
Prieš pusmetį pasauliui pristatytas DI modelis „ChatGPT“ sulaukė viso pasaulio dėmesio. Netrukus po jo pasirodymo imta kalbėti, jog šios technologijos pritaikymą rado ne tik įvairių profesijų atstovai savo kasdieniame darbe, bet ir moksleiviai ar studentai. „ChatGPT“ sprendė namų darbus, kūrė rašinėlius ir be klaidų išlaikė įvairius egzaminus.
Tad buvo tik laiko klausimas, kada studentai DI panaudos svarbiausiai užduočiai universitete – baigiamojo darbo rengimui.
15min kalbintas vilnietis Marius pasakojo, kad „ChatGPT“ nusprendė pasinaudoti netrukus po jo pasirodymo. Kadangi dirbo keliuose darbuose, laiko rašyti baigiamajam darbui savarankiškai trūko.
„Pagalvojau – kam daryti ranka? Juk čia tas pats, kas vietoje automatizuotos mašinos fabrike pastatyti kelis žmones. Galutinis rezultatas bus toks pat, nesvarbu, ar aš suvesiu duomenis, ar už mane juos suves dirbtinis intelektas“, – savo požiūriu dalijosi Marius.