Tunise susitikę WSA Didžiosios žiūri ekspertai, atstovaujantys skirtingus pasaulio regionus, atidžiai įvertino konkurso finalą pasiekusius projektus ir iš 131 finalisto išrinko nugalėtojus – po 5 geriausius skaitmeninius sprendimus 8 konkurso kategorijose. Tarp 40 geriausiomis pasaulyje pripažintų skaitmeninių inovacijų – net du lietuvių startuolių sukurti sprendimai: Sveikatos ir gerovės kategorijoje laimėjęs „ChestEye CAD“ („Oxipit“) ir Mokymosi ir švietimo kategorijoje laimėjęs „BitDegree“.
„Šiais metais WSA konkurse susitiko sprendimai iš 112 pasaulio valstybių, kuriuos jos atrinko iš daugiau kaip 8000 nacionaliniams konkursams pateiktų projektų. Visi pasauliniam konkursui nacionalinių ekspertų pateikti sprendimai atidžiai įvertinti WSA Interneto žiūri, ir galiausiai – Didžiosios žiūri. Tad procesas – išties ilgas, atsakingas ir nuoseklus, ir tai, kad galiausiai turime net du laimėtojus iš mūsų šalies – didelis pasiekimas ir įvertinimas, – teigia Ieva Žilionienė, WSA Lietuvos nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė. – Pasikartojanti sėkmė pasaulinio lygmens konkurse labai džiugina, o kartu ir įpareigoja. Esame šalis, kuri jau išsikovojo technologiškai pažangių skaitmeninių inovacijų tėvynės vardą. Ir kasmet labai norisi tą vardą pateisinti“.
„Džiaugiamės, jog komisija įvertino mūsų sprendimą kaip galintį prisidėti prie aukštesnės sveikatos paslaugų kokybės. Būtent medicinos vaizdų apdorojime dirbtinis intelektas jau šiandien gali būti vertingas kasdienėje praktikoje bei palengvinti gydytojų darbą“, – teigia „ChestEye CAD“ sprendimą, skirtą automatizuotam rentgenogramų aprašymui naudojant giliojo mokymosi neuroninius tinklus, sukūrusio startuolio „Oxipit“ vadovas Gediminas Pekšys.
„BitDegree“ vienas iš įkūrėjų Danielius Stasiulis didžiuojasi, kad jų sukurtos naujos kartos internetinio mokymosi platformos inovatyvumą ir efektyvumą įvertino tarptautinė komisija: „Tai yra labai stiprus signalas mums ir mūsų vartotojams, kad galime nuveikti didžius dalykus švietimo srityje. „BitDegree“ platforma apjungia keturis elementus: mokymosi proceso sužaidybinimą, ekonomines paskatas, blockchain paremtą pasiekimų skaidrumo sistemą ir darbdavių įsitraukimą į naujų profesionalų rengimą, kurie internetinį mokymąsi gali padaryti kur kas efektyvesniu.“
WSA laimėtojai susitiks „World Summit Awards“ Pasauliniame kongrese, vyksiančiame Vienoje 2020 m. kovo mėn. Čia visi nugalėtojai gyvai pristatys savo sprendimus, susitiks su tarptautiniais ekspertais ir mentoriais, dalyvaus mokymuose ir bus apdovanoti iškilmingos nugalėtojų pagerbimo ceremonijos metu.
„World Summit Awards“ – pasaulinė iniciatyva, kurios tikslas – atrasti ir skleisti geriausias pasaulyje skaitmenines inovacijas, prisidedančias prie Jungtinių Tautų iškeltų Darnaus vystymosi tikslų. Lietuvos nacionalinė atranka į šiuos pasaulinius apdovanojimus – skaitmeninių inovacijų konkursas „Naujasis knygnešys“, kurio naujas etapas startuos 2020 m. pavasarį.
Ir tai – ne vienintelė gera žinia, kurios sulaukėme gruodžio mėnesį. Šiemet jauniesiems inovacijų kūrėjams skirto konkurso „European Youth Award“ Didžiuoju nugalėtoju taip pat tapo lietuvių sukurtas sprendimas – „Ligence“, anksčiau paskelbtas Metų startuoliu šių metų „Naujojo knygnešio“ konkurse. Tai – pirmas kartas, kai jaunųjų Lietuvos inovatorių sukurtas skaitmeninis sprendimas tapo pagrindiniu visos Europos lygmens konkurso nugalėtoju.