Keleiviai iš Rusijos, jungdamiesi prie interneto, pirmiausia patenka į pasisveikinimo puslapį: „Sveikinamės su jumis laisvoje šalyje! Mes nenorime, kad Rusijoje jus pasodintų į kalėjimą už žinias, kurias galima perskaityti ir kuriomis galima dalintis internete. Dėl to juo naudotis be apribojimų kviečiame čia ir dabar – naršyti galite visą laiką, kol traukinys stovi stotyje.“
Tiesa, tam yra būtina sąlyga – internetu galima naudotis tik peržiūrėjus nuotraukas su tragiškais Rusijos karo Ukrainoje vaizdais ir paspaudus sutikimo mygtuką su teiginiu „Noriu sužinoti tiesą apie Rusijos karą Ukrainoje“, rašoma pranešime spaudai.
Tai padarę keleiviai informuojami, kad be jokių kliūčių gali pasiekti Rusijoje uždraustus socialinius tinklus „Instagram“, „Facebook“ ir „Twitter“, jiems pasiūlomas bent kelių Lietuvos ir užsienio naujienų portalų, kuriuose galima rasti objektyvios informacijos rusų kalba, sąrašas, bei karo realybę atspindintys vaizdo įrašai iš „YouTube“.
„Turime galimybę atkreipti Rusijos piliečių dėmesį į Rusijos valdžios karą prieš Ukrainą ir paskatinti nelikti abejingais. Suteikę prieigą prie interneto svetainių, kurios blokuojamos Rusijoje, fiksuojame pirmuosius aktyvius prisijungimus. Tikimės, kad internetu norintys pasinaudoti keleiviai peržvelgę karo vaizdus paskirs laiko pasidomėti objektyvia informacija. Jeigu jie bent akimirkai susimąstys, kad verta domėtis ir dalintis, ši mūsų komandos iniciatyva bus prasminga“, – sako Egidijus Lazauskas, LTG generalinis direktorius.
Tranzitiniai traukiniai iš Maskvos į Kaliningrado sritį ir atgal kursuoja kiekvieną dieną. Taip pat kursuoja tranzitiniai traukiniai iš Adlerio bei Sankt Peterburgo į Kaliningrado sritį ir atgal. Per mėnesį Kaliningrado link ir atgal kartu sudėjus pravažiuoja vidutiniškai 100 tranzitinių traukinių. Vidutiniškai viename traukinyje keliauja 100 žmonių.
Vilniaus ir Kenos geležinkelio stočių peronuose, kur stabteli tranzitiniai traukiniai, jau kurį laiką eksponuojamos nuotraukos, atspindinčios Rusijos karo prieš Ukrainą vaizdus. Tai – bendra LTG ir Lietuvos spaudos fotografų klubo iniciatyva, sulaukianti skirtingų tranzitinių traukinių keleivių reakcijų. Vieni pro langą į nuotraukas žvilgteli tik trumpai, kiti jas apžiūri įdėmiau ir netgi ima jas fotografuoti ar filmuoti.