Kamuolinis žvaigždžių spiečius – tai sferoidinės formos žvaigždžių sankaupa. Žvaigždes kamuoliniuose spiečiuose sieja gravitacija, o jų koncentracija centro link yra didesnė. Paukščių take yra apie 150 senovinių kamuolinių žvaigždžių spiečių. Šie telkiniai skrieja aplink galaktikos centrą, rašoma NASA tinklapyje.
Dėl šio kamuolinio spiečiaus buvimo vietos, Šaulio žvaigždyne, giliai Paukščių take, jį gaubia dujos ir dulkės, kurios sugeria ir keičia „Terzano 12“ žvaigždžių šviesą.
Šis telkinys nuo Žemės nutolęs apie 15 tūkst. šviesmečių. Šioje vietoje tarp mūsų ir telkinio esančios tarpžvaigždinės dulkių dalelės išsklaido mėlyną šviesą, todėl Žemę pasiekia tik raudonų bangų ilgiai.
Ryškiausios raudonos spalvos žvaigždės nuotraukoje yra išsipūtusios, senstančios milžinės, daug kartų didesnės už mūsų Saulę. Jos yra tarp Žemės ir žvaigždyno.
„Terzan 12“ yra vienas iš 11 kamuolinių žvaigždžių spiečių, kuriuos maždaug prieš pusę amžiaus atrado Turkijos ir Armėnijos astronomas Agopas Terzanas.
Kosminis teleskopas „Hubble“, paleistas paleidimo 1990 m. yra tarptautinis NASA ir ESA bendradarbiavimo projektas.
Teleskopą valdo NASA Godardo kosminių skrydžių centras Grinbelte, Merilando valstijoje.
Kosminio teleskopo mokslo institutas (STScI) Baltimorėje, Merilando valstijoje, vykdo mokslines „Hubble“ operacijas. STScI NASA užsakymu valdo Astronomijos tyrimų universitetų asociacija Vašingtone.