2014-ųjų Metų Astrofotgrafu tapo ir 1,5 tūkst. svarų premiją laimėjo daugiau kaip tūkstantį konkurentų nurungęs britas Jamesas Woodendas su kvapą gniaužiančiu kadru iš Islandijos. Vertinimo komisijos narius J. Woodendo darbas tiesiog pakerėjo: jame užfiksuota ryški žalia šiaurinė pašvaistė virš Jökulsarlono ledo lagūnos Vatnajökullio nacionaliniame parke Islandijoje.
„Balti ir melsvi ledynų atspalviai tiesiog dieviškai dera prie šalto žalsvos šiaurinės pašvaistės švytėjimo, – nugalėtojo darbą komentavo vienas iš vertinimo komisijos narių, Karališkosios observatorijos astronomas dr. Marekas Kukula. – O kur dar viso šio grožio atvaizdas ledo lagūnos paviršiuje. Per pastaruosius šešerius metus sulaukėme ne vienos nuostabios šiaurinių pašvaisčių fotografijos, tačiau šio konkurso didįjį prizą aurora borealis (lot. – šiaurės pašvaistė) nusinešė tik dabar. Jameso atskleistos spalvos ir simetrija mus visus tiesiog pakerėjo.“
Konkurso nugalėtojai buvo skelbiami ir atskirose kategorijose.
Geriausiam debiutantui skirtą Sero Patricko Moore'o prizą pelnė Chriso Murphy darbas, kuriame nufotografuotas Wairarapos priemiesčio (Naujoji Zelandija) stūksančios uolos ir virš jų plytintys Paukščių Tako žiburiai.
Geriausio jaunojo astronomijos fotografo premiją pelnė 15-mečiai dvyniai iš JAV Shishiras ir Shashankas Dholakia. Jie nufotografavo įspūdingu raudoniu švytintį Arklio galvos ūką, kuris yra už maždaug 1,5 tūkst. šviesmečių.
„Kosmoso gelmių“ kategorijoje geriausiu buvo pripažintas Billo Snyderio iš JAV nufotografuotas irgi Arklio galvos ūkas.
Šiemet konkurso vertintojai sulaukė rekordinio 2,5 tūkst. dalyvių iš 51 valstybės skaičiaus, - kalbėjo vienas iš komisijos narių, žurnalo "BBC Sky at Night" redaktorius Chrisas Bramley. – Buvo sunku patikėti, kad daugelis tų nuotraukų padarytos ne kosminiais teleskopais, o fotografuojant ant žemės."
Geriausi konkurso darbai nuo rugsėjo 18 d. iki 2015 m. vasario 22 d. bus nemokamai eksponuojami Karališkosios observatorijos Astronomijos centre.