Nauji nariai pakeitė nuo 2008 m. Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto nariu, nuo 2017 m. – valdybos nariu dirbusį ir nuo 2018 m. jai vadovavusį bei šiais metais pradėjusį eiti Vilniaus universiteto rektoriaus pareigas istorijos mokslų daktarą prof. Rimvydą Petrauską ir nuo 2013 m. Gamtos ir technikos mokslų komiteto nare dirbusią bei šiais metais Vilniaus universiteto vicerektore ir mokslo prorektore tapusią biochemijos mokslų daktarę prof. Editą Sužiedelienę.
Lietuvos mokslo tarybos valdybos ir dviejų ekspertinių komitetų sudėtį Vyriausybė tvirtina vadovaudamasi Mokslo ir studijų įstatymu ir Lietuvos mokslo tarybos nuostatais bei atsižvelgdama Seimo Švietimo ir mokslo komiteto, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos, Kultūros ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokslų akademijos siūlymus.
Lietuvos mokslo taryboje – 33 nariai: pirmininkas, du pirmininko pavaduotojai – Humanitarinių ir socialinių mokslų bei Gamtos ir technikos mokslų komitetų pirmininkai, mokslinė sekretorė, po 10 – ekspertų komitetuose, 9 – valdyboje.
Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji institucija Seimui ir Vyriausybei mokslo ir mokslininkų rengimo klausimais. Taryba organizuoja ir vykdo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) konkursinį finansavimą, nustato mokslo darbuotojų minimalius kvalifikacinius pareigybių reikalavimus, Lietuvoje vykdomos MTEP ir doktorantūrų vertinimą, nagrinėja ir teikia siūlymus dėl šios veiklos veiksmingumo ir atitikties valstybės reikmėms bei skatina Lietuvos mokslo išteklių plėtrą, mokslo ir studijų institucijų veiklą, kelia mokslo prestižą, formuoja MTEP palankią aplinką. Lietuvos mokslo tarybą sudaro valdyba, du ekspertų komitetai ir Mokslo fondas.