Portalas primena, kad A.Flemingas padarė atradimą, pakeitusį medicinos ateitį.
A.Flemingas prieš išvykdamas atostogų paliko krūvą stafilokoko bakterijomis užsėtų Petri lėkštelių savo kabinete prie atviro lango. Kol mokslininkas ilsėjosi, vieną jų užkrėtė ore sklandęs pelėsis.
Grįžęs iš atostogų tai pastebėjo pelėsį, tačiau klausimų jam sukėlė tai, kad pelėsis trukdė augti aplink jį esančioms bakterijoms.
A.Flemingas išsiaiškino, kad jo mėginys buvo užkrėstas Penicillium chrysogenum vadinamu grybeliu, kurį jam vėliau pavyko užauginti ir jam pačiam.
Atsitiktinai susidūręs su pelėsiu, jis atrado, kad pelėsis pats gamina savotišką savigynos cheminę medžiagą, kuri neleidžia bakterijoms augti, ir pavadino bakterijas naikinančią medžiagą penicilinu. Jo darbas paskatino sukurti antibiotikus, kurie nuo to laiko padeda išvengti mirčių nuo infekcijų.
„A.Flemingo atrastas penicilinas pakeitė žmonijos istorijos raidą – pirmą kartą suteikė medicinai galimybę visiškai išgydyti daugelį ligų ir infekcijų“, – pareiškime teigė aukciono atstovas Darrenas Sutherlandas.
„Kadangi tai – vienas svarbiausių medicinos pasiekimų, išgelbėjusių nesuskaičiuojamą skaičių gyvybių, nenuostabu, kad dabartinis A.Flemingo stebuklingojo vaisto pavyzdys sulaukė susidomėjimo iš viso pasaulio ir tapo A.Flemingo sukurtu medialionu, kuris parduotas už rekordinę sumą“, – teigė jis.