Tai – didžiulė dykumų vapsva, priskiriama voravapsvėms. Šiaip jau šie gyviai nėra agresyvūs. Normaliomis sąlygomis jie taikiai dūzgia aplinkui savo reikalais, siurbdami žiedų nektarą ir vengdami žmonių ar kitų stambių gyvūnų.
Šis iki 5 cm užaugantis vabzdys netgi pripažintas oficialiu Naujosios Meksikos valstijos vabzdžiu. Tačiau po taikia jo elgsena ir išvaizda tūno nuožmus ginklas – antras vabzdžių pasaulyje skausmingiausias geluonis.
Maždaug 0,7 cm ilgio patelės geluonis – gyvybiškai svarbus šių voravapsvių dauginimosi organas. Geluonyje glūdintys nuodai, kurie pagal Šmito gėlimų skausmo skalę įvertinti 4 balais (taip skausmingai gelia tik viena kita žmonijai žinoma rūšis), skirti nieko neįtariantiems vorams – tarantulams. Nuodai paralyžiuoja garsiuosius vorus, ir voravapsvė gali į jo kūną įleisti kiaušinėlį.
Pastarasis augdamas minta tarantulo vidaus organų audiniais, galiausiai šiurpiai išsirita iš nebegyvo tarantulo apvalkalo.
Susileisti štai tokį užtaisą į savo ranką nusprendė vienas nutrūktgalvis. Laimė, skausmas trunka tik 5 minutes. Tačiau jos – labai ilgos.