Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmajam „Android“ įrenginiui sukako treji metai

Užvakar suėjo lygiai treji metai nuo to momento, kai buvo pristatytas pirmasis pasaulyje įrenginys su „Android“ operacine sistema – JAV operatoriui „T-Mobile“ skirtas išmanusis telefonas HTC G1, dar žinomas kaip „HTC Dream“.
„Android“ logotipas
„Android“ logotipas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Telefone buvo įdiegta „Android 1.0“ (naujausia išmaniųjų telefonų platformos versija yra „Android 2.3 Gingerbread“). Išskirtiniais „Android“ bruožais tapo jų valdymo paprastumas, graži grafinė sąsaja, funkcionalumas, kuris gali būti praplėstas naudojant įvairis priedus. Šiandien „Android“ – tai operacinė sistema, kuri savo populiarumu lenkia net „Apple“ „iOS“. Planšetinių kompiuterių rinkoje „Android“ jau senokai tapo dominuojančia platforma.

Viena iš „Android“ populiarumo priežasčių tapo GPL V2 licencija: tai reiškia, kad ši mobili operacinė sistema yra laisvai platinamas produktas, beje, sukurtas „Linux“ branduolio pagrindu.

„Android“ gimė tarp kompanijos „Android Inc.“ sienų, tačiau 2005 m. liepos mėnesį buvo nupirkta paieškos giganto „Google“. Iš pradžių beveik niekas nekėlė klausimų dėl „Android“ naudojamų technologijų. Tačiau jau 2010 m. rugpjūtį kompanija „Oracle“, įsigijusi korporaciją „Sun Microsystems“, padavė „Google“ į teismą dėl patentų, susijusių su JAVA programavimo kalba, pažeidimo. Kažkodėl „Google“, bendradarbiaudama su buvusia JAVA savininke „Sun“, nelicencijavo JAVA technologijos savo „Android“ operacinei sistemai, tačiau ją naudojo.

Akivaizdu, kad „Oracle“, garsėjanti savo siekiu iš bet ko gauti kuo didesnį pelną, šito ramybėje nepaliks, ir greičiausiai dar ne kartą mus pasieks naujienos apie „Google“ ir „Oracle“ teismines batalijas.

Be to, pastaraisiais mėnesiais atsirado pretenzijų iš kitų stambių mobiliosios rinkos žaidėjų, tokių kaip „Microsoft“ ir „Apple“. Taigi trejų metukų jubiliejus atrodo gal ir nedidelis, tačiau per tą laikotarpį „Android“ tiek užaugo, jog kiti rinkos žaidėjai negali ramiai taikstytis su šia situacija ir imsis visų priemonių konkurentui „nuraminti“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos