Tačiau anksčiau išmanieji telefonai buvo daug kuklesni. Dar daugiau – dabartiniams „protingiems“ mobiliems nė iš tolo neprilygsta jų protėvis, kuriam neseniai sukako 20 metų.
1992 metais JAV vykusioje parodoje „COMDEX“ buvo pademonstruotas pirmasis pasaulyje išmaniojo telefono prototipas – „Simon Personal Communicator“, kurį pristatė IBM. Šis mobilusis įrenginys sukėlė išties didelį ažiotažą, kadangi apjungė mobilųjį telefoną ir kišeninį asmeninį kompiuterį. „IBM Simon“ galėjo pateikti užklausas, gauti ir išsiųsti faksimiles, turėjo užduočių sąrašo sudarymo galimybę, jame buvo galima įvesti kontaktus, matyti el. pašto pranešimus, žaisti, pasinaudoti skaičiuotuvu ir dirbti su trečiųjų šalių sukurtomis aplikacijomis.
1994 metais IBM kartu su partnere, telekomunikacijų kompanija „BellSouth“, išmanųjį telefoną išleido į prekybą. Už naujovę buvo prašoma 899 dolerių, pasirašius dviejų metų sutartį su operatoriumi. Po kurio laiko gamintojas sumažino kainą iki 599 dolerių. Iš viso buvo parduota apie 50 tūkst. šių telefonų.
Telefonas turėjo 4,5 colio įstrižainės sensorinį ekraną, kurio raiška siekė 293 x 160 taškų, o informaciją buvo galima įvesti specialiu rašikliu. Centrinis procesorius dirbo 16 MHz taktiniu dažniu, telefone buvo įdiegta 1 MB operatyvios atminties ir 1 MB atminties duomenims saugoti. Tiesa, „Simon Personal Communicator“ telefonu be išorinio maitinimo šaltinio buvo galima kalbėtis tik maždaug valandą.