Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmajam išmaniajam telefonui sukako 20 metų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi daugybę naudingų funkcijų, o kartu jie yra universalūs elektronikos įrenginiai, kuriais galima ne tik paskambinti ar parašyti SMS žinutę, tačiau ir naršyti internete, bendrauti socialiniuose tinkluose, klausytis muzikos, žiūrėti filmus, žaisti, apsipirkti, atlikti bankines operacines ir t.t.
Pirmasis išmanusis telefonas „Simon Personal Communicator“.
Pirmasis išmanusis telefonas „Simon Personal Communicator“. / IBM nuotr.

Tačiau anksčiau išmanieji telefonai buvo daug kuklesni. Dar daugiau – dabartiniams „protingiems“ mobiliems nė iš tolo neprilygsta jų protėvis, kuriam neseniai sukako 20 metų.

1992 metais JAV vykusioje parodoje „COMDEX“ buvo pademonstruotas pirmasis pasaulyje išmaniojo telefono prototipas – „Simon Personal Communicator“, kurį pristatė IBM. Šis mobilusis įrenginys sukėlė išties didelį ažiotažą, kadangi apjungė mobilųjį telefoną ir kišeninį asmeninį kompiuterį. „IBM Simon“ galėjo pateikti užklausas, gauti ir išsiųsti faksimiles, turėjo užduočių sąrašo sudarymo galimybę, jame buvo galima įvesti kontaktus, matyti el. pašto pranešimus, žaisti, pasinaudoti skaičiuotuvu ir dirbti su trečiųjų šalių sukurtomis aplikacijomis.

1994 metais IBM kartu su partnere, telekomunikacijų kompanija „BellSouth“, išmanųjį telefoną išleido į prekybą. Už naujovę buvo prašoma 899 dolerių, pasirašius dviejų metų sutartį su operatoriumi. Po kurio laiko gamintojas sumažino kainą iki 599 dolerių. Iš viso buvo parduota apie 50 tūkst. šių telefonų.

Telefonas turėjo 4,5 colio įstrižainės sensorinį ekraną, kurio raiška siekė 293 x 160 taškų, o informaciją buvo galima įvesti specialiu rašikliu. Centrinis procesorius dirbo 16 MHz taktiniu dažniu, telefone buvo įdiegta 1 MB operatyvios atminties ir 1 MB atminties duomenims saugoti. Tiesa, „Simon Personal Communicator“ telefonu be išorinio maitinimo šaltinio buvo galima kalbėtis tik maždaug valandą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?