Prie palydovo ir misijos „Lituanica 80“ stendo dirbantys Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai pasakojo, kad vyresnius lankytojus labiau domina techninės detalės, paleidimo etapai ir misijos uždaviniai, o jaunimas dažnai klausia, kieno rankomis šis palydovas kuriamas.
„Jie dažnai nustemba sužinoję, kad palydovą konstruoja ne tik patyrę mokslininkai, bet ir KTU studentai. Tuomet jie bando išsiaiškinti, kaip tampama tais laimingaisiais, kurie dirba prie tokių projektų“, – apie mokinių susidomėjimą pasakojo Tomas Proscevičius, taip pat studijuojantis KTU.
KTU nuotr./Mokiniai apžiūri lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ stendą |
„Vis didesnės galimybės technologines žinias praktiškai pritaikyti ne bet kur, o kosminiuose projektuose ir kosmoso pramonėje, susidomėjimas – toks, kokį jį matėme ir praėjusią savaitę vykusioje Mokslo mugėje Kaune, ir šiandien „Space Expo“ parodoje – skatina mus daugiau dėmesio skirti būtent tokius specialistus ruošiančioms studijų programoms. Gera pradžia, KTU dalyvavimas kuriant pirmąjį lietuvišką palydovą, leidžia žadėti, kad mūsų studentai šalia teorinių žinių visuomet galės prisiliesti ir prie naujų, ambicingų projektų“, – apie universiteto planus pasakojo KTU Mokslo prorektorė Asta Pundzienė.
Būrelis smalsuolių antradienį rikiavosi prie misijos „Lituanica 80“ savanorių, kviečiančių siūlyti žodžius, kurie pasinaudojant palydovu pirmą kartą nuskambės iš kosmoso lietuviškai. Į korteles rašydami po tris žodžius, kurie jiems reiškia Lietuvą, parodos lankytojai domėjosi, ar žodžių transliaciją iš kosmoso galės girdėti kiekvienas, ar tik specialią įrangą turintys radijo mėgėjai. „Užtikriname visus, kad šį įvykį tikrai galės stebėti kiekvienas norintis – žodžiai, kuriuos išrinks tauta, pirmiausia ir bus skirti jai“, – tvirtino T.Proscevičius, pristatantis palydovą „LitSat-1“ kosmoso parodoje.
Paroda „Space Expo“ vyks iki rugsėjo 22 dienos, plačiau apie ją galite paskaityti šiame straipsnyje.