Paskutinį kartą su už 120 mln. km nuo Žemės esančiu „Kepler“ NASA susisiekė balandžio ketvirtąją, tuo metu neaptikta jokių sutrikimų.
Kol kas NASA nenumano, kas privertė įjunti teleskopo avarinį režimą. Pranešama, kad avarinis režimas įjungtas iškart po to, kai mokslininkai pabandė kosminį teleskopą pasukti Paukščių Tako galaktikos link.
Komunikacijos su kosminiu teleskopu vyksta lėtai – dėl „Kepler“ nuotolio nuo mūsų net ir šviesos greičiu signalas iki „Kepler“ ir atgal keliauja 13 minučių.
„Kepler“ pirminę numatytą misiją įvykdė 2012-aisiais. Jos metu aptikta beveik 5 tūkst. numanomų egzoplanetų, iš jų tyrėjai patvirtino tūkstantį
Dabar „Kepler“ vykdo antrąją misiją K2, kurios metu tiria ir kitus kosminius objektus, kaip jaunos žvaigždės ar supernovos.
Nauja kosminio teleskopo tyrimų kryptis turėjo būtų Paukščių Tako galaktikos centras, kuriame ketinta ieškoti vienišų tarp žvaigždžių klajojančių planetų, taip pat esančių gyvenamojoje zonoje arba žvaigždžių sistemų pakraščiuose.
Tai ne pirmas kartas, kuomet „Kepler“ kosmose susidūrė su sunkumais. 2013-aisiais, kai nepavyko pasukti teleskopo kryptį nustatančių ratų, NASA net buvo pranešusi, kad „Kepler“ pataisyti neįmanoma. Tačiau tąkart panaudojus Saulės energiją mokslininkams pavyko pastumti saulės kolektorius ir pakeisti teleskopo kryptį.