Du kovo vakarus iš eilės skliaute buvo galima stebėti reiškinį, vadinamą konjunkcija – tai savotiškas planetų „susiliejimas“. Tiesa, realiai planetos nei susilieja, nei prasilenkia – toks jų išsirikiavimas buvo matomas tik žiūrint iš Žemės.
Šie du taškai – gerai žinomos Saulės sistemos planetos. Viena jų – maždaug už 260 mln. kilometrų nuo mūsų planetos esanti Venera, kita – didysis apie 780 mln. kilometrų nutolęs Jupiteris.
Nekasdienį suartėjimą ketvirtadienį įamžino ir 15min fotografė Greta Skaraitienė:
Nors abi planetas galima rasti danguje kiekvieną giedrą vakarą, tačiau toks prasilenkimas ir suartėjimas yra gana retas. Dar arčiau planetos viena kitos buvo trečiadienį, kas nustebino kai kuriuos žmones.
Viena 15min skaitytoja pasidalino šio fenomeno nuotraukomis, tačiau iš pradžių nelabai suprato kas tai – anot jos, šviesos buvo „neaiškios kilmės“.
Šį suartėjimą tiek trečiadienį, tiek ketvirtadienį buvo galima nesunkiai užfiksuoti ir paprastu mobiliuoju telefonu, ką darė ir dalis akis į dangų pakėlusių Lietuvos gyventojų.
Priminsime, kad savaitės pradžioje Lietuvoje buvo galima stebėti ir kitą, gerokai spalvingesnę skliauto puošmeną – Lietuvoje itin retą Šiaurės pašvaistę.