„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po „SpaceX“ palydovų paleidimo gauta daugybė pranešimų apie Olandijoje pastebėtus NSO

Nyderlanduose įkurtą tinklalapį, skirtą registruoti neatpažintų skraidančių objektų (NSO) stebėjimo atvejus, anksti šeštadienį užplūdo pranešimai apie „žvaigždžių grandinėlę“, regėtą praskrendančią Nyderlandų padangėje ir sukėlusią nuogąstavimų dėl galimo ateivių iš kosmoso įsiveržimo.
„Žvaigždžių grandinėlė“ stebėta Olandijoje
„Žvaigždžių grandinėlė“ stebėta Olandijoje / ufomeldpunt.nl nuotr.

Tačiau paaiškėjo, kad įvyko ne koks nors „trečiojo laipsnio kontaktas“, o praskriejo 60 palydovų, keliomis valandomis anksčiau paleistų JAV bendrovės "„SpaceX“, pradedančios kurti kosminio interneto ryšio tinklą „Starlink“

Šie palydovai yra dalis milijardieriaus Elono Musko bendrovės sumanyto plano sukurti palydovų tinklą, užtikrinsiantį interneto ryšį net ir atokiausiuose mūsų planetos kampeliuose. Raketos „Falcon 9“ iškeltų palydovų virtinė virš Olandijos praskriejo apie 1 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku.

Neilgai trukus olandų svetainėje ufomeldpunt.nl buvo paskelbta daugiau kaip 150 pranešimų apie neva pastebėtus NSO. Žmonės rašė apie „keistą žvaigždžių arba šviesų virtinę, judėjusią padange pastoviu greičiu“.

„Ilga šviesų linija. Greitesnė negu lėktuvas. Kas tai?“ – rašė vienas įvykio liudininkas. Kitas šį reginį pavadino žvaigždžių karavanu“, o dar vienas pranešėjas tvirtino: „Aš tai nufilmavau“.

Vienas iš stebėtojų lakoniškai klausė: „WTF?“ – „Kas per velniava?“

„Nežinau, kaip tai suprasti“, – vienas neįvardytas liudininkas vėliau sakė visuomeniniam transliuotojui NOS.

„Ar tai Rusija atakuoja JAV? Ar jie yra NSO? Rimtai – nežinau“, – tęsė jis.

VIDEO: UFO Eindhoven, Noord-Brabant • 18 mei 2019

Penktadienį apie 2 val. 30 min. Grinvičo (5 val. 30 min. Lietuvos) laiku raketa „Falcon 9“ sklandžiai startavo iš Kanaveralo kyšulio Floridoje.

Praėjus apie valandai po starto iš atsiskyrusios raketos antrosios pakopos, pakilusios į 450 km aukštį, pradėta leisti dešimtis nedidelių ryšio palydovų.

Vėliau palydovai turėtų įjungti manevrinius variklius ir užimti savo vietas gana žemoje orbitoje 550 km aukštyje.

Palydovai skries šiek tiek aukščiau negu Tarptautinė kosminė stotis (TKS), bet daug žemiau negu dauguma kitų palydovų. Geostacionariųjų orbitų palydovai, kurių padėtis konkretaus taško Žemės paviršiuje atžvilgiu beveik nekinta, skrieja 36 tūkst. km aukštyje.

Kiekvienas iš „Starlink“ palydovų sveria tik 227 kilogramus. Šie aparatai buvo pagaminti „SpaceX“ fabrike Redmonde netoli Sietlo Vašingtono valstijoje.

„Starlink“ tikriausiai pradės veikti po 2020 metų, kai šis tinklas, užtikrinsiantis plačiajuostį interneto ryšį visoje planetoje, turės 800 palydovų. Jiems paleisti reikės dar tuzino raketų startų. Bendra projekto investicijų suma vertinama 10 mlrd. dolerių (8,98 mlrd. eurų).

Vienas iš stebėtojų Olandijoje tiksliai žinojo, ką mato. Palydovų stebėjimo entuziastas Marco Langbroekas prieš šį įvykį buvo specialiai pasiruošęs fotoaparatą.

„Džiugiai juos pasveikinau, vos tik jie pasirodė“, – vyras sakė NOS.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs