„Polaroid Cube+“ apžvalga: mažasis gyvenimo kronikininkas

„Polaroid Cube+“ yra simpatiška miniatiūrinė veiksmo kamera, padėsianti pagauti įspūdingus kadrus. Vieniems tai bus skridimas nuo riedlentės ar BMX bordiūro kryptimi, kitiems – pavojinga katino kelionė kaimynų šunų lodyti, o tretiems – pirmieji vaiko bandymai važiuoti dviračiu. Kiekvienam savo, o „Cube+“ – visiems.
Kamera Polaroid Cube+
Kamera Polaroid Cube+ / Gamintojo nuotr.

Išmanieji telefonai ir juose montuojami fotoaparatai sukėlė tikrą revoliuciją – šiandien kiekvieną akimirką visame pasaulyje stebi ir fiksuoja milijonai kamerų akių. Visgi išmaniaisiais telefonais filmuoti ir fotografuoti ne visada patogu. Pavyzdžiui, laikant telefoną rankoje prasilėkti kalnų dviračiu ar snieglente ir visa tai nufilmuoti iš pirmo asmens perspektyvos – misija neįmanoma arba mirtis pačiam telefonui.

Todėl ilgainiui kažkam atėjo į galvą šauni mintis – kodėl neišėmus tokios kameros iš telefono ir nepatalpinus jos į mažą ir patvarų korpusą, pageidautina dar ir nepralaidų vandeniui. Taip gimė veiksmo kameros (angl. action cams), kurių simboliu yra tapęs daugeliui pažįstami „GoPro Hero“ įrenginiai. Natūralu, kad į šį traukinį užsimanė įšokti ir kitos gamintojos, tarp jų ir legendinė „Polaroid“, sukūrusi raktų pakabuką primenančią „Cube“ kamerą. Šiais metais parduotuvėse pasirodė patobulinta jos versija „Cube+“, kurią čia ir apžvelgsime.

Pirmo asmens šaudyklė

„Polaroid Cube+“ yra kubelio formos ir viena jo kraštinė siekia vos 3,5 centimetro, o sveria ši kamera vos 45 gramus. Tad ją prikabinus prie augintinio antkaklio, galima pagauti labai smagių kadrų – jei tai katinas, pagaliau išsiaiškinsime, kur jis bastosi ištisas dienas. O nufilmuoti kadrai primins kompiuterinius žaidimus – pirmo asmens šaudyklės vaizdus. Apskritai, „Cube+“ dėl savo dydžio yra sunkiai pastebima, tad ja lengva nufilmuoti tikrai nuoširdžias scenas, skirtingai nei filmuojant telefonu.

„Polaroid“ kubelio negalima apkaltinti siauru akiračiu – kamera pasaulį „mato“ 124 laipsnių kampu, tad galima sakyti, prieš ją esantys įvykiai tikrai neprasprūs pro jos „akis“. Aukščiausia „Cube+“ filmavimo raiška yra 1920 x 1440 taškų, bet dažnas filmuos standartinėmis 1080p arba 720p raiškomis. Vaizdo kokybė yra pakankama gero apšvietimo sąlygomis, o filmuojant labai praverčia įdiegta vaizdo stabilizavimo sistema. Visgi prieblandoje išeina gan prasti ir „triukšmingi“ kadrai.

Beje, žemiausia 720p raiška galima filmuoti ir 120 kadrų per sekundę sparta – šis režimas leis sukurti sulėtinto veiksmo filmukus. Deja, „Polaroid Cube+“ turi prastokos kokybės mikrofoną, todėl ja įrašytas garsas tikrai nepapuoš filmukų.

Kovinis korpusas

Tiesa, „Polaroid“ kubelis nėra jau visai toks pilkas ir nepastebimas – galima rinktis iš trijų korpuso spalvų. Pats korpusas yra pagamintas iš atsparaus plastiko, deja, jis nėra atsparus vandeniui, kaip dažna konkurentų kamera – „Cube+“ nebijo tik lietaus ar panašios drėgmės, bet įmetus į gilesnę balą gali atsirasti problemų. Tiesa, „Polaroid“ parduoda papildomą korpusą šiai kamerai, kuris apsaugo ją net iki 10 metrų gylyje.

„Cube+“ dugne yra įmontuotas magnetas, tad kamerą patogu pritvirtinti ant įvairių metalinių paviršių, deja, ant dviračio rėmo kubelis nesilaiko. Bet vėlgi – gamintoja turi ir tam specialų dėkliuką, tiesa, už papildomą mokestį. Bendrai paėmus, „Polaroid“ parduoda apie šešis papildomus laikiklius ir dėkliukus, pritaikytus „Cube+“.

Nugarėlę galima atverti, panaudojant bet kokios monetos briauną – viduje slypi atminties kortelės lizdas. Nusipirkus kamerą, viduje rasite 8 gigabaitų talpos „microSD“ kortelę, kurią galima pakeisti iki 128 GB talpos atmintine.

Tvirtas ryšys

Gamintojo nuotr./Kamera Polaroid Cube+
Gamintojo nuotr./Kamera Polaroid Cube+

Ant korpuso viršaus yra du mygtukai – didelis ir mažas. Didžiuoju mygtuku yra valdomos pagrindinės kameros funkcijos – įjungiama ir išjungiama, pradedamas ir sustabdomas filmavimas bei fotografuojama. Mažuoju įjungiamas pagrindinis „Cube+“ privalumas – „Wi-Fi“ ryšys, leidžiantis be jokių laidų prijungti kamerą prie išmaniojo telefono ar planšetės. Pastarajame įrenginyje įdiegus specialią programėlę, ja galima bus valdyti pačią „Polaroid“ kamerą – bevielis ryšys gan kokybiškai veikia iki 10 metrų atstumu.

Nors valdyti „Cube+“ telefono programėle daug patogiau nei ant korpuso esančiu mygtuku, čia išlenda kitas trūkumas – „Wi-Fi“ ryšys labai godžiai ryja kameros bateriją. Šios talpa siekia vos 600 mAh, bet dėl to negalima piktintis, prisiminus kameros dydį ir svorį. Filmuojant ir bevielį ryšį jungiant tik nustatymų pakeitimui, kameros baterija ištveria kiek daugiau nei pusantros valandos. Visgi „Cube+“ pagrindinė užduotis yra filmuoti neilgus veiksmo epizodus, o tam tikrai turėtų pakakti kameros akumuliatoriaus.

Išvados

„Polaroid Cube+“ yra tokia maža ir lengva, kad iš tiesų ją galima nešiotis vietoje raktų pakabuko. Taip bet kokiu momentu bus įmanoma pagauti gražų vaizdą ar užfiksuoti įspūdingą veiksmo sceną. Labai pravarti funkcija yra kameros naudojamas bevielis ryšys, leidžiantis valdyti „Cube+“ išmaniuoju mobiliu įrenginiu. Pakankamai gerai vaizdo, bet prasta garso kokybė verčia dairytis į konkurentus. Viską dar labiau gadina vandeniui neatsparus korpusas ir 200 eurų siekianti kaina. Be to, daugeliui reikės įsigyti papildomą laikiklį, kas dar išdidina galutinę kameros kainą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų