Be to, kasdien apie 73 proc. vartotojų įsijungia kompiuterį, kad pabendrautų socialiniuose tinkluose, 69 proc. atlieka mokėjimus internetu, 60 proc. medžioja nemokamą programinę įrangą, o 59 proc. internetu klausosi muzikos arba radijo.
Tyrimas dar kartą patvirtino, kad šiuo metu daugelis vartotojų savo gyvenimo jau neįsivaizduoja be reguliaraus lankymosi internete. Tačiau tinkle aktyviai veikia ne tik vartotojai, bet ir virusų kūrėjai, programišiai bei kiti kenkėjai. „Kaspersky Lab“ duomenimis, kasdien tinkle atsiranda 1,25 mln. naujų kenkėjiškų programų.
„Šiuolaikinio interneto vartotojo įpročiai, aktyvumas tinkle padeda suprasti jo poreikius ir pageidavimus, – sako Aleksandras Jerofejevas, „Kaspersky Lab“ rinkodaros direktorius. – Deja, vartotojai ne visada išmano aktualias kibernetines grėsmes, o tai kenkėjams tik į naudą. Todėl kovojant su sudėtingomis informacinėmis grėsmėmis neverta visiškai pasikliauti savo jėgomis. Paprasčiau ir saugiau savo skaitmeninio pasaulio apsaugą patikėti specialioms priemonėms, užtikrinančioms kasdienių vartotojų veiksmų internete, tokių kaip mokėjimai realiuoju laiku, saugumą.“
Interneto vartotojų tyrimą atliko nepriklausoma tyrimų bendrovė „O+K“ šių metų gegužės mėnesį. Tyrimo metu apklausta daugiau nei 11 tūkst. vartotojų, kuriems yra daugiau nei 16 metų, gyvenančių Lotynų Amerikos ir Šiaurės Amerikos šalyse, Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir Afrikoje.
Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!