Stojęs prieš Naujosios Zelandijos teismą, Kimas Schmitzas pareikalavo jį paleisti iš arešto ir neigė kuo nors nusikaltęs, atmesdamas JAV kaltinimus, esą jis vadovavo vienam iš didžiausių ir pelningiausių internetinio piratavimo portalų.
Teisėjas bent iki antradienio atidėjo K.Schmitzo, kuris dar žinomas kaip Kimas Dotcomas, prašymą paleisti jį už užstatą.
K.Schmitzui gresia ekstradicija į Jungtines Valstijas, kaltinančias jį didelio masto autorinių teisių pažeidimais.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kimo Dotcomo vilos kiemas „Dotcom Mansion“ |
Jis yra vienas iš septynių asmenų, kuriems kaltinimus iškėlė JAV Teisingumo departamentas ir Federalinis tyrimų biuras (FTB), laikantys juos „atsakingais už didelio masto internetinį piratavimą per Megaupload.com“ ir kitus portalus, (kurio taikiniu buvo tapę) įvairaus pobūdžio kūriniai, saugomi autorinių teisių,.
K.Dotcomui gresia ekstradicija į Jungtines Valstijas, kaltinančias jį didelio masto autorinių teisių pažeidimais.
Šios veiklos organizatoriai neteisėtai uždirbo daugiau nei 175 mln. JAV dolerių (466 mln. litų), o jų padaryta žala autorinių teisių savininkams, neteisėtai platinant filmų, televizijos laidų ir kitokio turinio kopijas, vertinama daugiau nei 500 mln. (1,33 mlrd. litų), sakoma ketvirtadienį paskelbtame kaltinamajame akte.
K.Schmitzas griežtai neigia visus šiuos kaltinimus, o jo advokatas Paulas Davisonas per teismo posėdį nurodė, kad 37 metų Vokietijos pilietis, turintis teisę gyventi Honkonge ir Naujojoje Zelandijoje, nedalyvavo jokioje nusikalstamoje veikloje.
„Tai nėra byla, kurioje ponas Dotcomas darys kokių nors nuolaidų“, – P.Davisonas sakė Šiaurinės Pakrantės apygardos teismui Oklande.
Advokatas sakė, kad K.Schmitzas neketina pabėgti, jeigu būtų paleistas už užstatą, nes nori likti Naujojoje Zelandijoje su savo besilaukiančia žmona ir šeima, taip pat neketina atnaujinti savo verslo, nes visi jo serveriai buvo išjungti.
Tačiau prokurorė Anne Toohey sakė, kad egzistuoja „didžiulis“ pavojus, kad K.Schmitzas sieks išvengti teisinio persekiojimo ir kad jis jau buvo pabėgęs į Tailandą, kai anksčiau buvo ieškomas Vokietijos teisėsaugos.
Ji taip pat nesutiko, kad K.Schmitzas būtų paleistas, įpareigojus jį dėvėti elektroninę sekimo apyrankę, nes tokiu atveju jis tikriausiai galės naudotis telefonu ir internetu.
A.Toohey sakė teismui, kad K.Schmitzo viloje rasta daugiau nei 30 kredito kortelių, išduotų skirtingais vardais, taip pat šio verslininko pasai, išduoti trimis skirtingais vardais.
FTB duomenimis, K.Dotcomas 2010 metais iš savo „Megaupload“ imperijos uždirbdavo po maždaug 115 tūkst. dolerių per dieną.
„Megaupload“ įkūrėjas buvo suimtas penktadienį per reidą jo viloje „Dotcom Mansion“ Oklande. Policija nurodė areštavusi 1959 metų laidos rožinį kadilaką ir kitų senų automobilių, taip pat nupjautavamzdį medžioklinį šautuvą ir vertingų meno kūrinių.
Dienraštis „The New Zealand Herald“ paskelbė naujų detalių apie K.Schmitzo prabangų gyvenimo stilių, paminėdamas, kad jis savo baseiną buvo pripildęs iš užsienio atvežto versmių vandens.
Viename internete paskelbtame dokumentiniame filme K.Schmitzas, matomas apsuptas moterų apnuogintomis krūtinėmis, laistantis šampaną vienoje itin prabangioje jachtoje per „beprotišką savaitgalį“ Monake, kuris jam esą kainavo 10 mln. JAV dolerių.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vienas iš 18 prabangių Kimo Dotcomo automobilių |
„Greiti automobiliai, karštos merginos, superjachtos ir stulbinami vakarėliai. Dekadansas valdo“, – sakoma šio dokumentinio filmo, kurį K.Schmitzas dedikavo „visiems savo gerbėjams“, komentare.
FTB duomenimis, K.Schmitzas 2010 metais iš savo „Megaupload“ imperijos uždirbdavo maždaug po 115 tūkst. dolerių per dieną.
JAV didžioji žiuri iškėlė kaltinimus bendrovėms „Megaupload Ltd.“ ir „Vestor Ltd.“ dėl sąmokslo reketuoti, autorinių teisių pažeidimų ir sąmokslo vykdyti pinigų plovimą.
K.Schmitzas yra vienintelis „Vestor“ akcininkas.
JAV kaltinimai taip pat pateikti šešiems jo bendrininkams ir Estijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Slovakijos.
K.Schmitzui ir trims kartu su juo Oklande suimtiems bendrininkams kaltinimai Naujojoje Zelandijoje nebus pateikti, o po teismo posėdžio dėl paleidimo už užstatą JAV pareigūnai turės per 45 dienas pateikti dokumentus ekstradicijai. Dar trys asmenys, kuriems iškelti kaltinimai šioje byloje, tebėra laisvėje.