Paleontologai pirmą kartą pradėjo dirbti 2017 m., kai vietinis žemės savininkas Pombalyje, Portugalijoje pastebėjo iš savo kiemo kyšančius suakmenėjusių kaulų fragmentus. Jis įspėjo vietos valdžios institucijas, kurios savo ruožtu pranešė vietos mokslininkams.
„Tuo metu radome keletą prastai išsilaikiusių slankstelių ir šonkaulių dalių“, – „Live Science“ sakė paleontologas Francisco Ortega, pagrindinis kasinėjimų komandos narys. Nuo to laiko mokslininkai iškasė puikiai išsilaikiusią dinozauro krūtinės ląstą.
Pagal visus požymius, ji buvo milžiniška. Komanda apskaičiavo, kad dinozauras turėjo sverti apie 48 tonas – daugiau nei suaugęs kuprotasis banginis ir būti iki 12 metrų aukščio. Nuo nosies iki uodegos galo jo ilgis siekė 25 metrus.
Kol kas atrodo, kad skeleto sandara atitinka brachiozaurų sandarą – zauropodinių dinozaurų, gyvenusių juros periodo pabaigoje ir kreidos periodo pradžioje (prieš 145-66 mln. metų).
Iš visų žinomų brachiosauridų labiausiai tikėtinas kandidatas į naujai atrastą milžiną yra Lusotitan atalaiensis, kuris prieš 152 mln. metų klajojo po Pirėnų pusiasalį.
„Galime turėti naują šio menkai žinomo zauropodo egzempliorių“, – sakė F.Ortega.
Tačiau tyrėjai įspėjo, kad dar per anksti dinozaurą priskirti tam tikrai rūšiai – ją nustatyti gali būti sudėtinga net ir baigus kasinėjimus.
Naujai aptiktos fosilijos dydis rodo, kad šis dinozauras buvo didesnis už bet kurį iki šiol aptiktą L.atalaiensis.
F.Ortega mano, kad rekonstruotas egzempliorius turės didžiulį potencialą būti demonstruojamu muziejuose.