Dviejų įmonių susijungima sleistų sukurti pasaulinę plačiajuosčio interneto milžinę, konkuruojančią su tokiais projektais JAV kaip „SpaceX“ valdoma „Starlink“.
„Rinkoje pasigirdus gandams, „Eutelsat Communications“ patvirtina pradėjusi diskusijas su „OneWeb“ bendraakcininkais dėl galimo susijungimo <...>“, – sakoma Prancūzijos bendrovės pranešime.
„Eutelsat“, turinti į geostacionarią orbitą (GEO) 36 tūkst. kilometrų aukštyje iškeltų 35 palydovų tinklą, jau valdo 23 proc. „OneWeb“ akcijų.
„OneWeb“ savo ruožtu yra iškėlusi 428 iš bendro 648-ių vadinamųjų žemosios Žemės orbitos (LEO) palydovų, veikiančių kelių šimtų kilometrų aukštyje, skaičiaus.
Naujoji įmonė „būtų pirmoji kelių orbitų palydovų operatorė, siūlanti integruotus GEO ir LEO sprendimus ir užimanti unikalią padėtį, kad galėtų teikti klestinčios palydovinio ryšio rinkos paslaugas“, kuri, kaip tikimasi, iki 2030 metų išaugs iki 16 mlrd. JAV dolerių, pranešė „Eutelsat“.
„OneWeb“ valdo vieną iš dviejų vienintelių pasaulinių LEO tinklų ir pastaraisiais mėnesiais sparčiai plėtojo savo veiklą, o paslauga turėtų būti visiškai įdiegta 2023 metais“, – pažymėjo bendrovė.
Sandoris būtų „logiškas kitas žingsnis sėkmingoje „Eutelsat“ ir „OneWeb“ partnerystėje“, sakoma pranešime.
Pagal aptariamo sandorio sąlygas „Eutelsat“ ir „OneWeb“ akcininkai turėtų po 50 proc. jungtinės įmonės akcijų.
Pagal sandorį „OneWeb“ akcininkai iškeistų savo „OneWeb“ akcijas į naujai išleistas „Eutelsat“ akcijas.
Visgi sandorį dar turi patvirtinti „Eutelsat“ akcininkų dauguma bei turi būti gauti visi atitinkami rinkos reguliuotojų patvirtinimai.
„Nėra garantijų, kad šios diskusijos baigsis kokiu nors susitarimu. „Eutelsat“ informuos rinką iš karto, kai tik bus kokių nors naujų įvykių“, – sakoma pranešime.