„Prisma“ – rusų kurta nuotraukų programėlė, kuri taikosi pranokti „Instagram“

Prieš tris mėnesius 25-erių Aleksejus Moisenkovas dirbo Rusijos interneto milžinėje „Mail.Ru“, kai jam į galvą šovė idėja sukurti programėlę, galinčią stilizuoti bet kokią nuotrauką vienu mygtuko paspaudimu. Skirtingai nei kiti nuotraukų redagavimo įrankiai, A.Moisenkovo sukurtas programėlė nuotraukas redaguoja naudodama gilųjį mokymąsi.
Nuotraukų programėlė „Prisma“
Nuotraukų programėlė „Prisma“

A.Moisenkovui idėją pamėtėjo atvirojo kodo dalis, kurią vyras adaptavo taip, jog ši darbą atliktų per kelias sekundes. Rezultatas buvo „Prisma“ – programėlė, nuotraukas paverčianti meno kūriniais.

„Visa tai prasidėjo kaip idėja, o ne verslo planas, – telegraph.co.uk sakė A.Moisenkovas. – Mes norėjome vartotojams suteikti galimybę kurti gražius paveikslėlius, tik tiek.“

Praėjus dviems mėnesiams nuo idėjos sumanymo A.Moisenkovas išėjo iš darbo ir visą savo laiką skyrė programėlės, kuri išpopuliarėjo beveik iškart po paleidimo, kūrimui.

Maskvoje devynių žmonių komandos sukurta „Prisma“, kuri pirmiausiai pasiūlyta „iOS“ naudotojams, jau atsisiųsta daugiau nei 10 mln. kartų vos per penkias savaites. Programėlė daugiau nei 50 šalių atsidūrė „Apple“ perkamiausių programėlių sąrašuose, 12 iš jų buvo pirma.

F U N K Y . The new #Prisma app is popping up in the {A}. Snap via @j.jason.chambers. #atlantasnaps

A photo posted by Atlanta (@a_t_l_a_n_t_a) on

„Prisma“ naudoja neuroninio tinklo apdorojimą ir perdaro nuotraukas taip, kad šios atrodytų kaip žinomi meno kūriniai, pavyzdžiui Edvardo Micho, Van Gogo ar Andy Warholo.

If you can't beat them, join them #prisma

A photo posted by Abhishek Bachchan (@bachchan) on

Panašų metodą jau anksčiau naudojo tyrėjai, taip pat ir „Google“, tačiau „Prisma“ yra pirmoji programėlė, prieinama visiems viešai.

Šią savaitę išleista ir Android“ programėlės versija, o per keletą savaičių žadama į programėlę integruoti ir analogišką vaizdo įrašų apdorojimo galimybę.

A.Moisenkovo įmonė jau ėmė monetizuoti „Prisma“ pasiūlydama rėmėjų spalvinius filtrus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų