R.Lowry laboratorinį bandymą atliko aktų salėje. Jis atsinešė bidonėlį su skystu azotu, kuris yra labai žemos temperatūros (normaliomis sąlygomis azotas yra dujinio būvio – jis sudaro didžiąją kvėpuojamo oro dalį). Žinoma, bidonėlis buvo užsuktas (jis pagamintas iš ypatingai tvirtos medžiagos, be to, jis išlaiko šaltį). Tačiau sumanius skystą azotą perpilti į ne tokį tvirtą indą (pvz., plastikinį butelį), užsukti jo nerekomenduojama.
Kodėl? Stipriai užsuktame plastikiniame buteliuke skystas azotas šils, virs dujomis ir pradės pavojingai plėstis. Kadangi vietos plėtimuisi buteliuke – ne kažin kiek, netrukus jo viduje susidarys didžiulis slėgis. Toks slėgis po kelių akimirkų suplėšys plastiko buteliuką į skutus, o plastiko fejerverką palydės kurtinantis sprogimas.
Bandymo eiga tokia: profesorius puspilnį plastiko buteliuką su skystu azotu skubiai užsuko ir įmerkė į konteinerį su vandeniu. Kad labiau matytųsi sprogimo galia, į konteinerį su vandeniu ir azoto buteliuku skubiai užpilta 1,5 tūkst. stalo teniso kamuoliukų.
Kaip iš plastikinio buteliuko išsiveržia nirtulingas „azoto džinas“ kviečiame pasižiūrėti vaizdo siužetą: