Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Programėlės, kurios padės apsisaugoti nuo vagišių ir atgauti pavogtą telefoną

Išmaniųjų telefonų kasmet daugėja, nauji modeliai yra spartesni ir įmantresni. Šie išmanūs telefonai traukia ne tik vartotojus, bet ir vagišius. Kad būtų lengviau atgauti jau pavogtą telefoną, prieš tai reikia padaryti vieną nesudėtingą darbą – įsirašyti apsauginę programėlę, kurių netrūksta „Android“ ir „iOS“ platformose.
Vagišius
Vagišius / Scanpix nuotr.

Štai kelios programėlės, kurias įsirašę galėsite jaustis ramiau.

„Android Device Manager“ („Android“)

Tai – „Google“ pasiūlymas vartotojams apsisaugoti nuo vagišių. „Android Device Manager“ programėlė yra nemokama ir turi visas pagrindines funkcijas, įskaitant galimybę sekti telefoną žemėlapyje, jį užrakinti nuotoliniu būdu, įjungti aliarmą, kad žmonės atkreiptų dėmesį, arba bent jau ištrinti visus duomenis iš telefono nuotoliniu būdu, jei nieko kito padaryti nepavyksta. Programėlė susieta su „Google“ paskyra ir suteikia galimybę patogiai nuotoliniu būdu valdyti ir daugiau išmaniųjų prietaisų.

„Find my „iPhone“ („iOS“)

Ši „iOS“ platformoje veikianti programėlė taip pat turi visas būtinas funkcijas – ja galima nuotoliniu būdu užrakinti telefoną, matyti jo buvimo vietą ir ištrinti duomenis. Ji veikia su visais „iOS“ įrenginiais.

Visas minėtas funkcijas galima aktyvuoti prisijungus prie „iCloud“. Vienas geriausių nesenų atnaujinimų yra tas, kad net jei vagišius išjungs telefoną, galėsite matyti paskutinę vietą, kur telefonas buvo prieš išjungimą.

„Bitdefender Anti-Theft“ („Android“)

SMS žinutėmis galima padaryti taip, kad iš telefono būtų paskambinta, atsiliepta į jūsų skambutį, užblokuoti telefoną ir ištrinti duomenis.

„Bitdefender Anti-Theft“ turi tokias pat funkcijas, kaip ir „Android Device Manager“, taip pat ir keletą patobulinimų. Vienas jų – galimybė gauti pranešimą, kai telefono SIM kortelė pakeičiama.

Taip pat SMS žinutėmis galima padaryti taip, kad iš telefono būtų paskambinta, atsiliepta į jūsų skambutį, užblokuoti telefoną ir ištrinti duomenis.

Programėlę galima išmėginti nemokamai, o vėliau reikia mokėti 3,95 dolerio.

„Cerberus“ („Android“)

„Cerberus“ turi bene daugiausia funkcijų iš visų prieš vagišius nukreiptų programų. Jeigu ją įsirašėte į savo pavogtą telefoną, vėliau galite gauti skambučių ir iš telefono siųstų žinučių išrašus.

Vartotojas turi galimybę paslėpti programėlę nuo ekrano, kad vagis nieko neįtartų. Taip pat yra galimybė ir įjungti garsiakalbius, kad išgirstumėte, ką kalba vagišiai. Programėlė yra nemokama mėnesį, o vėliau reikia sumokėti vienkartinį 2,99 dolerio mokestį.

„Hidden Anti Theft“ („iOS)

Ši programėlė leidžia nustatyti telefono lokaciją, slapta fotografuoti vagišius, tačiau smagiausia dalis ta, kad „Hidden Anti Theft“ panaudos triuką, norėdama vagišių nufotografuoti: galima nuotoliniu būdu įjungti telefono aliarmą ir kai tik vagišius žvilgtels į telefono ekraną ir paspaus „Dismiss“ mygtuką, nuotrauka bus padaryta automatiškai.

Ši programėlė yra skirta „iOS“ vartotojams ir gali būti atsisiųsta nemokamai, o mokama versija su visomis funkcijomis kainuos priklausomai nuo pasirinkto plano.

„Lookout“ („iOS“, „Android“)

„Lookout“ veikia jau ne pirmus metus ir bėgant laikui programėlės funkcijos vis tobulėja. Nesenas atnaujinimas leidžia gauti pranešimą į el. paštą, kai tik jūsų išmanusis telefonas išsijungs ar bus pakeista SIM kortelė. „Lookout“ taip pat suteiks galimybę ir nufotografuoti vagišių. Kai kurios programėlės funkcijos nemokamos, tačiau už daugelį teks susimokėti.

„iGuard – Anti-Theft“ („iOS)

Kai aktyvuojate programėlę, ji pagal aplink jus esančių žmonių judesius nurodo, kokio tipo judėjimo reikėtų saugotis ir įjungia perspėjimo signalą.

Skirtingai nei daugelis šiame sąraše esančių programėlių, „iOS“ platformoje veikianti „iGuard–Anti-Theft“ skirta ne atgauti telefoną, kai šis pavogtas, bet padėti nuo to apsisaugoti. Ji naudoja „iPhone“ esančius judesio jutiklius, kad fiksuotų aplinkinių judėjimą.

Kai aktyvuojate programėlę, ji pagal aplink jus esančių žmonių judesius nurodo, kokio tipo judėjimo reikėtų saugotis ir įjungia perspėjimo signalą. Jeigu vagišius nugvelbs telefoną nuo stalo, kol sėdėsite kavinėje, ar stengsis ištraukti telefoną iš kišenės, telefone įsijungs perspėjamasis signalas ir jis ims mirksėti.

„Prey“ („iOS“, „Android“)

Tiek „iOS“, tiek „Android“ platformose veikianti „Prey“ nemokama. Yra ir programėlės versija kompiuteriams, taigi jei norite vieno sprendimo visiems įrenginiams, „Prey“ gali būti visai neblogas pasirinkimas.

„Prey“ suteikia galimybę aktyvuoti garsų perspėjimo signalą, parodyti žinutę jūsų telefono ekrane ir netgi mėgins apsaugoti telefoną nuo operacinės sistemos perrašymo. Žinoma, yra ir pagrindinės funkcijos – užrakinti telefoną ar matyti įrenginio buvimo vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos