Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas pranešime spaudai teigia, kad skaitmeniniai mokymosi kursai žmonėms suteikia lankstumo ir patogumo, nes paskaitų galima klausytis norimu laiku ir iš bet kurios pasaulio vietos. Išsirinkti iš šių programėlių gausos padės susipažinimas su jų funkcijomis ir galimybėmis.
„Coursera“
Ši platforma bendradarbiauja su daugiau nei 200 universitetų ir įmonių. Ji siūlo universiteto lygio kursus bei sertifikuotas programas įvairiomis kalbomis ir temomis – nuo menų iki asmeninio tobulėjimo. Mobilioji aplikacija leidžia telefone stebėti pamokas, dalyvauti viktorinose ar net atlikti namų darbus.
Daugumą kursų sudaro vaizdo paskaitos, užduotys, skaitymo medžiaga, testai, projektai ir diskusijos, tad mokymosi procesas nebus nuobodus. Kursų programos yra apmokestintos, tačiau pavienes pamokas galima išbandyti ir nemokamai. Taip pat visi nauji vartotojai gauna 7 dienų nemokamą bandomąjį laikotarpį.
„Udemy“
Programėlėje rasite daugiau nei 150 tūkst. kursų, kurių spektras itin platus – nuo kalbų iki verslo. Visos virtualios pamokos suskirstytos į 13 skirtingų kategorijų bei 3 sudėtingumo lygius. Čia nėra vieno standartinio kurso formato – platforma leidžia dėstytojams kurti paskaitas su garso, vaizdo ir teksto elementais bei viktorinomis.
Išklausę kursus galite gauti baigimo pažymėjimus bei sertifikatus. Programėlė siūlo ne tik individualius ir specializuotus kursus, bet ir studijų programas, kurios pateikia vaizdo paskaitas, namų darbus, įsivertinimo užduotis bei bendruomenės diskusijų forumus. Aplikacija nesuteikia galimybės pirkti neribotos prieigos prie visų kursų, tačiau čia rasite nemokamų ir nedaug kainuojančių pamokų.
„Skillshare“
Platformoje yra verslo ir rinkodaros kursų, kuriuos veda praktikuojantys tų sričių ekspertai. Čia sukaupta daugiau nei 27 tūkst. pamokų kolekcija, kuri yra suskirstyta į 4 kategorijas. Daugiausia dėmesio skiriama praktinių įgūdžių ugdymui, kad galėtumėte juos panaudoti kurdami savo projektus.
Daugumą kursų sudaro vaizdo pamokų ciklai ir užduotys, tačiau ši platforma nesuteikia baigimo pažymėjimų. Programėlė taiko prenumeratos modelį, todėl užsiregistravę galite lankyti tiek kursų, kiek norite. Aplikacijoje rasite ir nemokamų pamokų rinkinių su įvairios trukmės vaizdo įrašais.
„MasterClass“
Platformoje siūlomus kursus veda visame pasaulyje žinomi ekspertai ir įžymybės. Čia galite mokytis aktorystės, maisto gaminimo ar rašymo įgūdžių iš geriausių tų sričių specialistų. Kiekvieną kursą sudaro vidutiniškai 20 pamokų, kurių kiekviena trunka apie 10 minučių, tačiau čia taip pat nesuteikiami baigimo pažymėjimai.
Į mokymus įtrauktos aukštos kokybės vaizdo pamokos ir užduotys. Visus vaizdo įrašus galima atsisiųsti ir žiūrėti neprisijungus prie interneto, naudojant mobiliąją programėlę. Kadangi platforma yra pagrįsta prenumerata, pasirinktą laiką galite lankyti neribotą kiekį užsiėmimų.
„EdX“
Platformoje gausu įvairių universiteto lygmens kursų, kuriuos sukūrė ir dėsto tikri dėstytojai. Čia rasite daug kalbų, humanitarinių bei menų temų pamokų. Programėlėje esantys užsiėmimai panašūs į tikrus internetinius kursus: čia pateikiamos paskaitos, konspektai, užduotys, diskusijos ir viktorinos.
Didelis šios aplikacijos privalumas yra tai, kad dauguma jos kursų yra nemokami, tačiau norintiems gauti baigimo sertifikatą, reikės įsigyti mokamą platformos versiją.
„Pluralsight“
Siūlo daugiau nei 7 tūkst. kursų, skirtų dirbantiems profesionalams, pavyzdžiui, programinės įrangos kūrimo, duomenų, informacijos ar kibernetinio saugumo temomis. Prieš pradedant mokymus turite galimybę nustatyti savo įgūdžių lygį ir ieškoti sau tinkamiausio sudėtingumo kursų.
Čia galėsite turinį žiūrėti neprisijungę prie interneto, pasižymėti patikusius kursus ir dalyvauti konferencijose. Nepriklausomai nuo to, kiek pamokų norėsite žiūrėti, prenumeratos kaina yra viena, o „premium“ planą įsigijusiems vartotojams suteikiama galimybė išlaikyti praktinius egzaminus, kurie suteiks sertifikatus.