Prie šių laiškų taip pat prikabinta kenkėjiška programa, galinti užkrėsti kompiuterius su įdiegta „Windows“ operacine sistema, sakė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios kompiuterinio saugumo bendrovės „Sophos“ vyresnysis technologijų konsultantas Grahamas Cluley.
„Programišiai išplatino ataką, užmaskuotą kaip M.Kadhafi mirties nuotraukos, mėgindami įtikinti vartotojus, kad jos atsiųstos iš naujienų agentūros AFP ir persiųstos kito internauto“, – sakoma G.Cluley tinklaraštyje paskelbtame pranešime.
G.Cluley nurodė, kad šie kenkėjiški laiškai buvo siuntinėjami „AFP fotonaujienų agentūros“ vardu, tikinant, kad prie jų yra prisegtos nužudyto M.Kadhafi „kruvinos nuotraukos“.
AFP pirmoji iš tarptautinių naujienų agentūrų išplatino M.Kadhafi lavono nuotrauką po jo žūties ketvirtadienį, tačiau tokio elektroninio laiško nesiuntinėjo.
Klaidinančiame laiške iš tiesų nėra jokių AFP nuotraukų, tačiau jos minimos žinutės pavadinime, G.Cluley sakė telefonu AFP.
„Programišiai išplatino žinutę, kurios pavadinime minima AFP, – nurodė jis. – Jeigu atidarytumėte prisegtą failą, jame yra virusas.“
Kibernetiniai nusikaltėliai dažnai naudojasi svarbiais įvykiais, mėgindami įpiršti patikliems internautams kenkėjiškų programų, kurios gali vogti duomenis arba perimti kompiuterių valdymą.
„Tokių dalykų gana dažnai pasitaiko, kai miršta kokia nors garsenybė, – aiškino G.Cluley. – Nusikaltėliai naudojasi tokiais pranešimais.“