Prieš dvi savaites kibernetiniai nusikaltėliai, pasinaudoję duomenis šifruojančiu įrankiu „RobinHood“, perėmė apie 10 000 miesto savivaldybės kompiuterių valdymą ir paskelbė, kad jei savivaldybė jiems neperves 100 tūkst. dolerių atitinkančios sumos kriptovaliutomis, tai šių kompiuterių valdymo jie ir negrąžins.
Kaip ir įprasta JAV (ar bent jau Holivudo scenarijuose), amerikiečiai su teroristais – fiziniais ar skaitmeniniais – nesiderėjo ir jų reikalavimų netenkino.
Bet Baltimorės miestas neturi techninių galimybių įveikti kompiuterių šifravimo ir susigrąžinti savo įrangos kontrolės. O tai reiškia, kad miestas (ar bent jau savivaldybė) grįžo į laikus, kai nebuvo interneto – tai yra aiškus pavyzdys, kaip valdžios institucijos nėra pasirengę reaguoti į kibernetinį nusikalstamumą.
Baltimorės savivaldybės darbuotojai negali ne tik atlikti sudėtingesnių nurodymų, kurie iki šiol buvo vykdomi internetu – jie net savo el.laiškų negali perskaityti. Tad kol kas visi veiksmai atliekami rankiniu ir popieriniu būdu.
Kol kas neįmanoma pasakyti, kada miestas grįš į normalų gyvenimo ritmą. Tačiau mero Bernardo „Jacko“ Youngo pareiškimas leidžia susidaryti įspūdį, kad teks dar ilgokai pakentėti.
„Dabar koncentruojamės į kritinių internetinių paslaugų susigrąžinimą. Tai daroma aukščiausią prioritetą suteikiant saugumui viso proceso metu. Artimiausiomis savaitėmis turėtume pastebėti dalinį paslaugų sugrįžimą, o kai kurios sudėtingesnės paslaugos gali būti atkūrinėjamos mėnesiais“, – sakė miesto meras.