Kaip praneša postimees.ee, daugelis atėjusiųjų rankose laikė ne estų, o anglų kalba parašytus šūkius, tokius kaip „I love my country, but fear my government“ („Aš myliu savo šalį, bet bijau savo Vyriausybės“), „ACTA – a global censorship“ („ACTA – pasaulinė cenzūra“) ir pan.
Daugelis susirinkusiųjų – jauni, 20–35 metų amžiaus žmonės, nemažai jų ant veidų buvo užsidėję kaukes.
Tiesa, protesto akcijos organizatoriai tikėjosi, kad ateis daugiau žmonių – socialiniame tinkle „Facebook“ 6500 žmonių buvo užsiregistravę dalyvausiantys šioje akcijoje. Tačiau nemažai jų, matyt, išgąsdino itin šaltas oras.
Masiniai protestai organizuojami daugelyje Europos miestų, tarp jų – Londone, Miunchene, Paryžiuje ir kt.
ACTA sutartimi siekiama suvienodinti intelektinės nuosavybės teisių apsaugą įvairiose šalyse, tačiau ji sulaukė kritikos dėl interneto laisvės varžymo. Be to, sutarties oponentai pastebi, kad ji ilgą laiką buvo slepiama nuo visuomenės, maža to, jos rengėjai vengia viešų diskusijų ir svarstymų valdžios institucijose.
Tuo tarpu ACTA sutarties šalininkai tikina, kad ji neįpareigoja Europos Sąjungos narių keisti teisės normų, be to, sutartyje visapusiškai atsižvelgiama į pagrindines žmogaus teises, laisvos internetinės erdvės svarbą ir suinteresuotųjų šalių problemas.