Rado paprastą būdą pamėgti net nekenčiamiausią maistą: vadovaukitės šiais 7 patarimais

Susitikote pavakarieniauti su draugais, bet jie užsisako picą su ančiuviais ir alyvuogėmis, o jūs būtent šių dviejų dalykų tiesiog nekenčiate, todėl esate priversti užsisakyti ką nors kita. Manote, kad savo skonio pakeisti neįmanoma? Klystate. Mokslininkai žino, kaip tai padaryti.
Emocinis valgymas
Valgymas / 123RF.com nuotr.

Maisto pasirinkimui įtakos turi daug veiksnių, įskaitant amžių, genetiką, aplinką. Be to, su amžiumi keičiasi ir maisto pasirinkimo įpročiai, rašo „Science Alert“.

Tyrimais nustatyta, kad maži vaikai natūraliai teikia pirmenybę saldiems ir sūriems bei nemėgsta karčių skonių. Tačiau su amžiumi jų gebėjimas pamėgti karčius maisto produktus didėja.

Nepaisant to, pamėgti tam tikrus skonius galima tiesiog išmokti.

Štai kelios strategijos, kurios jums gali padėti išmokti pamėgti maistą, kurio šiuo metu nevalgote:

  • Dažnai bandykite ragauti tuos maisto produktus. Gali prireikti 10-15 ar daugiau bandymų, kol pagaliau pasakysite, jog šis maistas jums patinka.
  • Užmaskuokite produkto kartumą, valgydami jį su kitais maisto produktais, padažais arba ingredientais, kuriuose yra druskos ar cukraus.
  • Valgykite tuos produktus esant teigiamoms emocijoms. Pavyzdžiui, valgykite po mėgstamo sporto treniruotės arba būnant kartu su jums geras emocijas keliančiais žmonėmis. Taip pat galite tuos produktus valgyti su tuo maistu, kurį labai mėgstate.
  • Valgykite šiuos produktus, kai esate alkani, mat būdami alkani nebesate tokie išrankūs skoniui.
  • Priminkite sau, kodėl norite mėgautis šiuo maistu. Galbūt keičiate mitybą dėl sveikatos priežasčių arba persikėlėte gyventi į kitą šalį ir tenka priprasti prie naujos vietos virtuvės. Priežasčių priminimas sau pačiam gali jus labiau motyvuoti.
  • Pradėkite kuo anksčiau, nes vaikams daug lengviau pamėgti naujus maisto produktus, kuomet jų skonis dar nėra susiformavęs.
  • Prisiminkite, jog kuo daugiau maisto produktų mėgsite, tuo lengviau bus pamėgti ir naujus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų