Pristatyta nauja programėlė – daugiau vargti ir ieškoti galimybių paso telefone nebereikės

Įsigaliojus sugriežtintiems ribojimams, galimybių pasas (ar kitas vakcinaciją užtikrinantis dokumentas) tapo daugumos iš mūsų kasdienybės dalimi. Turbūt ne kartą teko susidurti su tuo, kad išsisaugotas dokumentas „pasimeta“ tarp galybės nuotraukų ir aplankalų, o patikrinimo eilė prieš akis nenumaldomai artėja. Turiu jums gerą žinią – daugiau dėl to vargti nebereikės.
Galimybių pasas
Galimybių pasas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Sutaupys jūsų laiką

„Galimybių pasas – PDF Piniginė“ – taip vadinasi naujai sukurta programėlė, kurios tikslas – sutaupyti vartotojo laiką, vienoje vietoje laikant gpasą, ES skaitmeninį COVID-19 sertifikatą (arba kitus parankius dokumentus).

„Norėdami atidaryti failą, nenaudodami šios programos, turite atidaryti programą, kuri leidžia pamatyti visus failus išmaniajame telefone (explorer arba failų tvarkyklėje), rasti tinkamą tarp daugelio kitų failų ir aplankų, o tada atidaryti jį naudojant programą PDF failams peržiūrėt. Mūsų atveju jums tereikia spustelėti programos piktogramą ir failas bus automatiškai atidarytas“, – programėlę pristatė pagrindinis kūrėjas Klym Zhuravlov-Iuzefovych.

Su programėle „Galimybių pasas – PDF Piniginė“, norint parodyti galimybių pasą ar ES sertifikatą, pakanka tik paspausti ant programos piktogramos, o kai kuriais atvejais ir paprastu gestu padidinti QR kodą. Taip sumažinamas ne tik stresas, bet sutaupomas ir laikas, kurį įprastose situacijose gali patirti dauguma su nerimo sutrikimais kovojančių žmonių.

Prieš atsikraustydamas Lietuvą 10 metų Ukrainoje praleidęs K.Zhuravlov-Iuzefovych teigė, kad pamilo Klaipėdą visa širdimi. Būtent pasivaikščiojimo uostamiestyje metu ir gimė idėja sukurti tokio tipo programėlę.

Asmeninio archyvo nuotr./Klym Zhuravlov-Iuzefovych
Asmeninio archyvo nuotr./Klym Zhuravlov-Iuzefovych

Tiesa, šiuo metu programa veikia bet kuriame išmaniajame telefone ir planšetiniuose kompiuteriuose „Android“ 5.0 (taip pat ir su dar naujesne versija). Programėlė taip pat išversta net į 6 kalbas: lietuvių, anglų, prancūzų, italų, portugalų ir ispanų.

Absoliutus duomenų privatumas

Paklaustas apie kūrimo procesą, IT specialistas nesikuklino: „Mes jau daugelį metų užsiimame IT kūrimu. Todėl nesusidūrėme su problemomis, kurių nesitikėjome.“ Drauge su kolegomis Andrijus Kuprii ir Julija Kuprii visą programėlę sukūrė maždaug prieš 5 savaites.

Ateityje planuojama programėlę pritaikyti ir „Apple“ produkcijos įrenginiams bei sukurti papildomą funkciją, kuri leistų į vieną programėlę įkelti visus šeimos narių galimybių pasus.

„Programa yra tik vartotojo išmaniajame telefone ir neperduoda jokių duomenų už vartotojo telefono ribų“, – patikino kūrėjas. „Programa neturi ryšio su kitomis programomis, todėl jokie duomenys neperkeliami į debesį, o ir pati programa saugo tik pdf failą ir nerenka jokių kitų vartotojo duomenų. Jei vartotojas ištrina programą, visi failai, kurie buvo saugomi programoje, bus automatiškai ištrinti.“

Šiuo metu programėlę parsisiųsti galite per Google Play.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis