„Šiuo metu nagrinėjame du atvejus, jie yra tie patys nuo vakar (antradienio - BNS), šiandien (trečiadienį - BNS) naujų pranešimų mes negavome. Tai yra tarptautinės kompanijos, tarptautinį verslą vykdančios kompanijos“, - BNS sakė RRT Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius Rytis Rainys.
Anot jo, tarnyba kol kas aiškinasi, ar Lietuvoje užfiksuoti atvejai yra Europoje fiksuojamo „WannaCry“ viruso atmaina, virusas „Petya“ ir kokią žalą jis padarė.
„Tarp saugumo specialistų kalbama, kad pavojaus lygis vis dar išlieka aukštas, nes viruso silpnų vietų dar nėra atrasta. Bet jau matosi, kad žalos padarė mažiau nei „WanaCry“, nes po praeito karto dauguma užsilopė saugumo spragas“, - kalbėjo R.Rainys.
Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad Nacionalinis kibernetinio saugumo centras šiuo metu neturi duomenų apie paveiktas Lietuvos viešojo sektoriaus institucijas ar ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros atstovus.
Užsienio žiniasklaida skelbė, kad antradienį pradėjęs plisti ir bylas blokuojantis ir išpirkos reikalaujantis virusas „Petya“ jau paveikė Ukrainos valdžios institucijas, Rusijos naftos įmonę „Rosneft“, Danijos transporto kompaniją „Maersk“, britų reklamos grupė WPP, Prancūzijos statybinių medžiagų tiekėją „Saint-Gobain“.
Naujasis virusas plinta per bylų mainų protokolą SMB „Windows“ sistemoje ir duomenų viliojimui skirtus (angl. phishing) elektroninius laiškus - bylas atvėrę vartotojai gali apkrėsti kompiuterius virusu, vėliau virusas išplinta visoje sistemoje.
Praeitą mėnesį „WannaCry“ virusas Lietuvoje paveikė daugiau kaip šimtą adresatų, visame pasaulyje - per pusantro šimto tūkstančio kompiuterių.