Rusija gavo naujų naikintuvų „Su-57“ ir „Su-34“

„Rostek“ priklausanti „Jungtinė lėktuvų korporacija“ Rusijos gynybos ministerijai pagal dabartinį valstybinį gynybos užsakymą pristatė naują kovinių lėktuvų „Su-57“ „Felon“ ir „Su-34“ „Fullback“ partiją, skelbia „Defence Blog“.
Rusijos naikintuvas Su-34 pasirodė prie Norvegijos krantų
Rusijos naikintuvas Su-34 / wikipedia.org/Olego Beliakovo nuotr.

Šis tiekimas vykdomas tuo metu, kai Rusija ir toliau patiria sunkumų dėl savo oro pajėgumų, susijusių su Ukrainoje vykstančiu karu.

„Rostek“ priklausančios aviacijos ir kosmoso įmonės nuolat tiekia aviacijos įrangą kariuomenei. Šiandien pristatyti lėktuvai Su-57 ir Su-34 netrukus pradės aktyvią tarnybą, – sakė „Rostek“ generalinis direktorius Sergejus Čemezovas.

Anot jo, „Su-34“ pilotų vertinamas dėl savo aukštų techninių ir kovinių savybių.

„Su-57“, dažnai vadinamas „dangaus karaliumi“, savo, kaip penktos kartos naikintuvo, statusą įrodė užsitęsusios kovos sąlygomis. Jis gali efektyviai atakuoti įvairius taikinius, naudodamasis tiksliai valdomais ginklais ir tuo pat metu išlaikydamas mažą matomumą prieš pažangias priešlėktuvinės gynybos sistemas“, – vardijo jis.

„Su-57“ – daugiafunkcinis penktosios kartos naikintuvas, skirtas vykdyti plataus spektro kovines užduotis, tarp jų – smūgiai į oro, sausumos ir jūrų taikinius. Jo pajėgumai apima operacijas bet kokiu oru, pažangias elektroninės kovos sistemas ir gebėjimą veikti ginčytinoje oro erdvėje.

Tuo tarpu naikintuvas bombonešis „Su-34“ yra optimizuotas smogti antžeminiams, jūrų ir oro taikiniams, įskaitant oro gynybos sistemomis saugomą infrastruktūrą, dideliais atstumais. Jis naudoja tiek valdomą, tiek nevaldomą amuniciją, taip pat gali vykdyti žvalgybos užduotis.

„Su-57“ ir „Su-34“ yra vieni geriausių savo klasėje, – sakė „Jungtinės lėktuvų korporacijos“ vadovas Vadimas Badecha.

Anot jo, jie sprendžia svarbiausias užduotis, kartu demonstruodami puikų manevringumą ir kovines savybes. „Mūsų gamybos komandos ir toliau uoliai dirba, kad įvykdytų valstybės gynybos užsakymą, o mes esame įsipareigoję didinti darbo užmokestį ir plėsti įmonių socialines programas“, – tvirtino V.Badecha.

Šie pokyčiai vyksta tuo metu, kai Rusija susiduria su iššūkiais atkurdama savo oro laivyną.

Atvirųjų šaltinių žvalgybos grupės „Oryx“ duomenimis, nuo invazijos į Ukrainą pradžios Rusija neteko mažiausiai 134 karinių orlaivių. Tarp patvirtintų nuostolių yra 36 „Su-34“ ir vienas „Su-34M“. Pažymėtina, kad, kaip pranešama, per Ukrainos bepiločio lėktuvo ataką prieš Achtubinsko oro pajėgų bazę buvo prarastas „Su-57“.

Tikrieji skaičiai gali būti didesni, nes „Oryx“ praneša tik apie nuostolius, kuriuos galima patikrinti vizualiai. Tebesitęsiantys nuostoliai rodo, kad karui Ukrainoje tęsiantis Rusijos pajėgoms tenka didelė našta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų