„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rusijos valdininkas užsimojo ištirti JAV nusileidimus Mėnulyje

Reikėtų pradėti tarptautinį tyrimą ir ištirti įvairias neaiškias detales dėl JAV kosmonautų nusileidimo Mėnulyje nuo 1969 iki 1972 metų, antradienį sakė pareigūnas iš Rusijos Tyrimų komiteto Vladimiras Markinas, pranešą „The Moscow Times“.
Neilas Armstrongas
JAV astronautai Mėnulyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos dienraštyje „Izvestia“ V.Markinas parašė komentarą, kuriame aiškina, kad JAV per plačiai užsimojo pradėdama tyrimą prieš FIFA pareigūnus.

Išreikšdamas savo pyktį dėl to, ką, jis mato kaip „JAV tyrėjų pasiskelbimą tarptautiniais futbolo arbitrais“, V. Markinas pasiūlė tarptautiniams tyrėjams pradėti tirti tam tikrus miglotus momentus iš JAV praeities.

Esą tarptautinis tyrimas galėtų išaiškinti, kaip dingo filmuota medžiaga iš nusileidimo Mėnulyje 1969 m. ir kur pradingo beveik 400 kilogramų Mėnulio uolienų, surinktų skrydžių metu tarp 1969 ir 1972 metų.

„Mes nesakome, kad jie neskrido į Mėnulį ir tiesiog sukūrė apie tai filmą. Tačiau visi misijų moksliniai artefaktai priklauso žmonijai ir jų dingimas be pėdsakų yra bendras mūsų visų praradimas. Tyrimas atskleis, kaip tai nutiko“, – aiškino Markinas.

JAV kosmoso agentūra NASA 2009 m. pripažino, kad filmuota medžiaga iš 1969 m. buvo ištrinta, tačiau teigė, kad sugebėjo atkurti nusileidimo TV transliaciją.

Teigiama, kad didžioji dalis iš maždaug 380 kilogramų Mėnulio uolienų, kurias JAV astronautai atvežė iš Mėnulio, guli Lyndon B.Johnson kosmoso centre Teksase, nors mėginius galima rasti įvairių šalių muziejuose.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“