Amerikiečių ir korėjiečių kompanijos jau ne vienerius metus teismines batalijas veda dešimtyse pasaulio šalių, kuriose viena kitą kaltina neteisėtu svetimų technologijų, įvairiausių patentų ir kitos intelektualinės nuosavybės (taip pat ir dizaino srityje) naudojimu.
Neatlaikiusi korporacijos „Apple“ spaudimo, taivaniečių kompanija HTC praėjusią savaitę nusprendė pasirašyti dešimties metų sutartį. Nors detalės neatskleidžiamos, tačiau rinkos ekspertai spėja, kad HTC sutiko mokėti korporacijai „Apple“ 6–8 dolerius nuo kiekvieno parduoto „Android“ išmaniojo telefono. Beje, taivaniečių kompanija lygiai tą patį daro ir kompanijos „Microsoft“ atžvilgiu: kadaise pralaimėjęs teismų maratoną, „Android“ įrenginių gamintojas kompanijai iš Redmondo taip pat turi mokėti „duoklę“ už kiekvieną prietaisą su mobiliąja „Google“ operacine sistema.
„Samsung“ neplanuoja sekti HTC pėdomis. Tą aiškiai pareiškė ir „Samsung Mobile Communications“ prezidentas JK Shinas, kuris, paprašytas pakomentuoti sandorį tarp „Apple“ ir HTC, atsakė: „Mes neturime panašių ketinimų“.
Priminsime, kad „Samsung“ ir „Apple“ kovos teismuose vyksta labai permainingai. Jei namų arenoje (JAV) kompanija iš Kupertino laimėjo bylą, o „Samsung“ buvo skirta 1,05 mlrd. dolerių bauda už neteisėtą intelektualinės nuosavybės naudojimą, tai Europos šalių (Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų ir t.t.), taip pat Australijos, Japonijos ir kitų šalių teismai palieka viską spręsti vartotojams.
Aišku, „Samsung“ turi savo motyvų nesitaikstyti su amerikiečių kompanija. Be emocinių dalykų (čia bylinėjimosi kaštai tampa antraeiliu dalyku) galima įžvelgti ir rimtus teigiamus poslinkius mobiliųjų įrenginių srityje: korėjiečių kompanija jau gali pasigirti, kad trečiąjį ketvirtį jos flagmanas „Galaxy S3“ tapo daugiausiai parduodamu išmaniuoju telefonu visame pasaulyje. Ir jei tai virs tendencija, keistai atrodytų nugalėtojo mokamos licencinės išmokos nugalėtam varžovui.