Kuo ypatingi jubiliejiniai „Samsung Galaxy S10“ serijos telefonai?

San Franciske ir Londone, prieš pat Mobile World Congress, vieno svarbiausių mobiliųjų technologijų renginio pasaulyje pradžią, bendrovė „Samsung“ pristatė netgi keturis naujus flagmanus: „Galaxy S10“, „Galaxy S10+“, „Galaxy S10 5G“ ir kiek pigesnį „Galaxy S10e“.
„Samsung Galaxy S10“ telefonų serija
„Samsung Galaxy S10“ telefonų serija / E.Murino nuotr.

Kaip ir pastaruosius kelis metus, „Samsung“ šiemet labiausiai išskyrė naujas kameros galimybes, dirbtinį intelektą ir spartą kiekviename žingsnyje. Nors pirmasis klausimas, kuris iškilo pamačius visus telefonus, buvo „o kuo jie skiriasi?“

„Galaxy S10e“ yra kompaktiškiausias ir pigiausias modelis, turintis įprastą Full HD+ raiškos 5.8 colių ekraną, 3100 mAh bateriją ir dvi kameras vietoje trijų: galėsite fiksuoti įprastas ir plataus kampo nuotraukas, tačiau apie kokybišką priartinimą teks pamiršti.

Įprastas „Galaxy S10“ modelis turi lenktą 6.1 colio Quad HD+ raiškos ekraną, 3400 mAh bateriją, trečiąją 12 MP kamerą priartinimui. Be to, šį telefoną galėsite įsigyti net ir su 512 GB vidinės atminties.

Na, o tikrieji entuziastai turėtų susidomėti „Galaxy S10+“ modeliu, kuris turės didžiausią 6.4 colių lenktą ekraną, visas tris kameras ir 4100 mAh bateriją. Visgi svarbiausias „S10+“ akcentas yra galimybė įsigyti modelį su net 1 terabaitu vidinės atminties ir įspūdingais 12 GB RAM – 50% daugiau nei daugelyje kompiuterių.

Visi trys telefonai turi 8 branduolių procesorių, pagamintą pagal 8nm procesą, IP68 sertifikatą, garantuojantį atsparumą vandeniui ir dulkėms, greitąjį įprastą ir bevielį krovimą, „Android 9.0 Pie“ operacinę sistemą, į ekraną integruotą pirštų atspaudų skaitytuvą ir netgi 3.5mm audio lizdą, kurio kituose flagmanuose jau neberandame.

Minimaliai pakitęs dizainas

„Samsung“ pristatymo metu parodė visus 10 „Galaxy S“ serijos telefonų. Progresas milžiniškas, tačiau bent jau šiemet pakeitimai yra labai nedideli. „Galaxy S10“ ir „S10+“ nuo savo pirmtakų skiriasi trečiaja kamera, perkeltu pirštų atspaudų skaitytuvu ir šiek tiek mažiau lenktu ekranu. Tiesa, pastarsis aspektas suteikia naujiesiems flagmanams daug daugiau solidumo ir komforto laikant juos rankoje. Tai yra neabejotinai vieni iš patogiausių ir gražiausių telefonų rinkoje.

Na, o „Galaxy S10e“ lenkto ekrano iš viso neturi, tačiau paliko didžiulį įspūdį. Kadangi 5.8 colių ekranas užima net 91.6% priekinės įrenginio dalies, jis yra itin kompaktiškas ir juo naudotis yra be galo patogu. „S10e“ pamilti vos per kelias minutes spėjo visi jį išbandę technologijų entuziastai.

Kitur „Samsung“ pakeitimų nedarė – priekyje ir gale vis dar yra stiklas (tiesa, dabar tai – naujausias „Gorilla Glass 6“), o šonuose – aliuminis. Kompanija neatsisakė net ir visų nekenčiamo „Bixby“ mygtuko.

Dinaminis „AMOLED“ ekranas tiems, kurių „Samsung“ ekranai iki šiol netenkino

Per kelis pastaruosius metus „Samsung“ telefonų ekranai tobulėjo minimaliai, bet niekas tuo ir nesiskundė – „Samsung“ jau labai ilgą laiką yra lyderiai pagal šį aspektą. Ir vis tik tobulėti dar buvo kur – visuose trijuose „Galaxy S10“ modeliuose yra naudojamas naujos kartos pirmasis pasaulyje dinaminis „AMOLED“ ekranas, palaikantis HDR10+ technologiją.

Visa tai užtikrina dar didesnį ryškumą (pasak „Samsung“, maksimalus ryškumas siekia net 1200 nitų) ir dar įspūdingesnį dinaminį kontrastą. Tai leis vartotojams matyti platesnį spalvų spektrą ir mėgautis filmais, žaidimais ar vaizdo įrašais labiau.

Be to, vietoje kai kuriuos vartotojus erzinančios ekrano iškirptės (angl. notch) „Samsung“ pristatė „Infinity O“ technologiją. Tai reiškia, kad aplinkui priekinę kamerą, kuri integruota į ekraną, nėra jokio papildomo rėmo. Tenka pripažinti, kad nors šis sprendimas vis dar nėra tobulas, jis erzina daug mažiau nei įprastos iškirptės, kokias yra tekę matyti „iPhone X“, „Huawei Mate 20 Pro“ ar daugelyje kitų šiuolaikinių išmaniųjų telefonų.

O po ekranu slypi dar viena maloni staigmena – ultragarsinis pirštų atspaudų skaitytuvas. Kituose išmaniuose telefonuose ši technologija veikia nelabai patikimai. Ar „Samsung“ sugebėjo šią idėją išpildyti sėkmingiau, sužinosime tik išbandę vieną iš flagmanų kiek ilgesnį laiką. Tiesa, „Galaxy S10e“ pirštų atspaudų skaitytuvas yra ne po ekranu, o ant įjungimo/išjungimo mygtuko. Ar tai privalumas, ar trūkumas, vėlgi, kol kas nėra aišku.

Patobulintos kameros

Viena iš labiausiai lauktų naujienų naujuosiuose „Galaxy S10“ telefonuose yra plataus kampo (123 laipsnių) kameros, kurios sugeba aprėpti praktiškai tokį pat platų vaizdą, kaip ir žmogaus akis. Lyginant su „Mate 20 Pro“, „S10“ plataus kampo kamera pasirodė kaip atkurianti tikroviškesnes spalvas ir mažiau iškraipanti vaizdą, bet iš kitos pusės – su „S10“ plataus kampo objektyvu fiksuojami vaizdai yra ir gana pastebimai mažiau detalūs.

Visgi beveik visus konkurentus „S10“ serija lenkia savo vaizdo įrašymo kokybe. Pirmiausiai reikėtų pagirti stabilizaciją – visi trys jutikliai turi OIS, o tai reiškia, kad sklandų vaizdą filmuoti galėsite bet kuriame režime. Be to, tai yra pirmieji „Samsung“ telefonai, galintys fiksuoti HDR10+ vaizdus.

Be abejo, „Samsung“ į savo kamerą integravo ir dirbtinį intelektą. Visi „Galaxy S10“ serijos išmanieji turi neuroninį procesoriaus branduolį (NPU), kuris yra naudojamas dirbtinio intelekto užduotims. Fotografuojant ar filmuojant NPU gali nustatyti vieną iš 30 galimų scenų ir pagal tai pakeisti nustatymus, tačiau daug įdomesnė ir naudingesnė funkcija yra „Samsung“ rekomendacijos jūsų nuotraukoms. Jos leidžia užfiksuoti geresnį kadrą, kuriame būtų visi objektai, taip pat pasirūpinama simetriškumu ir kitais kompozicijos niuansais. Būtent ši galimybė palieka didžiausią įspūdį ir yra naudingiausia, kadangi tai tėra rekomendacijos, jos yra stebėtinai tikslios ir naudingos.

Asmenukių mėgėjai greičiausiai norės rinktis „Galaxy S10+“ modelį, kadangi tai yra vienintelis serijos įrenginys su dvejomis priekinėmis kameromis. Ir nors antroji yra skirta tik „Live Focus“ režimui, jis gali gan dažnai praversti mėgstantiems darytis portretus.

Kitos „Samsung“ naujovės

Pietų Korėjos kompanija pristatė ir kelias kitas naudingas smulkmenas. Viena iš jų – Wifi 6 (802.11ax) palaikymas. Ši technologija leis vartotojams mėgautis net iki 20% kartų spartesniu internetu ir iki 4 kartų greitesniu prisijungimu prie tinklo. Tiesa, dažniau potencialius pirkėjus stebins belaidis energijos dalijimasis su kitais. Pakanka pridėti vieną iš savo „Galaxy S10“ prie kito įrenginio, palaikančio bevielį įrenginį, ir jis jau krausis. Ši galimybė jau yra matyta kituose „Huawei“ telefonuose ir ji pravers tikrai nedažnai. Bet tuos kelis kartus tokia galimybė tikrai suteiks džiaugsmo.

Na, o dirbtinio intelekto galia bus naudojama ne tik kameroje, bet ir beveik kiekvienoje kitoje operacijoje. DI padės optimizuoti jūsų telefono naudojimą ir taip leis sutaupyti baterijos syvus bei suteiks galimybę telefonu naudotis be jokių trikdžių. Ko gero, smagiausia yra tai, kad „S10“ nuolat mokysis iš jūsų naudojimo: jeigu kiekvieną rytą atsidarote savo „Spotify“ ir „Facebook“ programėles, ilgainiui jūsų telefonas tai jau žinos, šias programėles rytais perkels į operatyviąją atmintį, o tai leis sutaupyti šiek tiek laiko, lyginant su programėlių atidarymu įprastu būdu.

Kalbant apie „Spotify“, muzikos galėsite ne tik per garsiakalbius ar įprastas 3.5mm ausines: „Samsung“ pristatė ir belaides „Galaxy Buds“, kurios yra net 30% mažesnės už buvusias „IconX“, o jų garsą tobulino „AKG“, žinoma garso įrangos kompanija.

„Galaxy S10 5G“ – staigmena didžiausiems entuziastams

Ketvirtasis „Samsung“ pristatytas telefonas yra sukurtas norintiems pačių naujausių technologijų. „Galaxy S10 5G“ yra pirmasis „Samsung“ telefonas su 5G ryšio technologija. Tiesa, tai dar ne viskas. Šis įrenginys turės ir didesnį, 6.7 colių ekraną, 4500 mAh bateriją ir 3D gylio kamerą. Tiesa, 5G technologija Lietuvoje dar nėra išvystyta, tad net nėra žinoma, ar „Galaxy S10 5G“ mūsų šalyje pasirodys.

Visi keturi telefonai bus prieinami žalios, baltos, juodos ir mėlynos spalvų, aukštesnės klasės „Galaxy S10+“ bus galima įsigyti ir keramikinės juodos arba baltos spalvų, o „Galaxy S10e“ bus ir išskirtinės geltonos spalvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų