Tarptautinės reitingų agentūros S&P analitiko Angelo Zino nuomone, dėl „Samsung“ problemų kai kurie įtaisų, kuriuose įdiegta operacinė sistema „Android“, vartotojai juos galėjo iškeisti į „Apple“ išmaniuosius telefonus, kuriuose veikia operacinė sistema iOS.
Taigi „Apple“ „iPhone“ pardavimai šių metų trečiąjį ketvirtį greičiausiai buvo 14–15 mln. vienetų didesni negu būtų buvę tuo atveju, jeigu vartotojams nebūtų kilę problemų su „Samsung“ įtaisais, pareiškė A. Zino.
Eksperto vertinimais, dėl to „Apple“ galėjo 1 procentu padidinti savo rinkos dalį.
Tyrimų įmonės IDC duomenimis, antrojo ketvirčio pabaigoje „Samsung“ valdė 22,4 proc. pasaulio išmaniųjų telefonų rinkos, o „Apple“ dalis siekė 11,8 procento.
Išmanųjį telefoną „Galaxy Note 7“ „Samsung Electronics“ pristatė rugpjūtį, o prekyboje Pietų Korėjoje jis pasirodė rugpjūčio 19 dieną. Tuomet buvo tikėtasi, kad šis modelis taps pagrindiniu „iPhone 7“ konkurentu.
Tačiau rugsėjo pradžioje įmonė dėl pranešimų apie užsidegusius „Galaxy Note 7“ buvo priversta atšaukti 2,5 mln. jau parduotų šio modelio vienetų.
Įmonė tuomet pareiškė, kad šie telefonai bus pakeisti naujais, kuriuose, kaip buvo manyta, baterijų defektas buvo pašalintas. Tačiau paaiškėjus, kad užsidega ir naujieji įtaisai, „Samsung“ buvo priversta sustabdyti šių išmaniųjų telefonų gamybą ir prekybą.
Antradienį „Samsung“ paskelbė, jog visiškai nutraukia „Galaxy Note 7“ gamybą.
Įmonės akcijų kursas iki prekybos sesijos pabaigos krito 8 proc. ir dienos nuosmukis buvo didžiausias nuo 2008 metų. Jos kapitalizacija sumažėjo 17 mlrd. JAV dolerių iki maždaug 195,6 mlrd. JAV dolerių.
Tuo tarpu „Apple“ akcijos per paskutinius tris mėnesius pabrango 20 procentų.