Rusijos kompiuterinio saugumo kompanija „Kaspersky Labs“ mano, kad tai buvo valstybinio lygmens ataka, tačiau jos šaknys nenustatytos. Atakos tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su Tarptautine telekomunikacijų sąjunga, skelbia BBC.
Virusas pirmą kartą pastebėtas 2010 metų rugpjūtį, nors gali būti, kad jis veikė ir dar anksčiau.
Anksčiau pasaulyje jau spėjo pagarsėti tokios kenkėjiškos programos, kaip „Wiper“ (vakarų Azijoje išplitęs virusas, naikinantis kompiuterių duomenis), „Stuxnet“ (skirtas Irano branduolinių objektų šnipinėjimui), „Duqu“ (duomenis vagia įsiskverbdamas į tinklus).
Naujasis „Flame“ virusas, panašu, nesukelia jokios fizinės žalos, tačiau renka didelius kiekius jautrios informacijos. „Įsiskverbęs į sistemą „Flame“ pradeda vykdyti sudėtingas operacijas, tokias kaip tinklo srauto šnipinėjimas, ekranvaizdžių fotografavimas, pokalbių įrašymas, klaviatūros perėmimas ir kt.“, – sakė „Kaspersky“ virusų ekspertas Vitalijus Kamlukas.
Viruso veikla užfiksuota Irane, Izraelyje, Sudane, Sirijoje, Libane, Saudo Arabijoje ir Egipte. Juo užkrėsta daugiau nei 600 konkrečių objektų – nuo pavienių žmonių, verslo įmonių, akademinių institucijų, iki vyriausybinių sistemų.
Kenkėjiškas kodas užima 20 megabaitų – maždaug 20 kartų daugiau, nei „Stuxnet“ virusas. Tyrėjai mano, kad kodo analizė gali užtrukti kelerius metus.
V.Kamlukas teigia, kad „Flame“ paplitimas ir sudėtingumas leidžia manyti, jog tai nėra pavienių nusikaltėlių ar programišių darbas, o veikiau vyriausybės remiama ataka.