Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Savamokslis entuziastas seno televizoriaus ekraną pavertė visa naikinančiu didinamuoju stiklu

Ar galima saulės spinduliais lydyti monetas, pradeginti skylę betone, per kelias sekundes užvirinti vandenį ar per tiek pat laiko pelenais paversti medinę lentą? Galima, jei turite nebenaudojamą plačiaekranį projekcinį televizorių – prireiks vienintelės jo detalės.
Savamokslis entuziastas seno televizoriaus ekraną pavertė visa naikinančiu didinamuoju stiklu
Savamokslis entuziastas seno televizoriaus ekraną pavertė visa naikinančiu didinamuoju stiklu / Kadras iš „YouTube“
Temos: 2 Išradimas Stiklas

Vaizdo siužetuose visa tai pademonstravo savamokslis išradėjas Grantas Thompsonas (juos rasite straipsnio pabaigoje).

„Savamokslystės karaliumi“ save tituluojantis G. Thompsonas internete susirado skelbimą, kurio autorius skelbė dovanojantis veikiantį 13 metų senumo 100 cm įstrižainės projekcinį televizorių „Toshiba“. Tai – modernesnių LED ir plazminių televizorių protėvis su trimis katodinių spindulių vamzdžiais. Jo ekranas – kaip tik toks, iš kurio galima pagaminti saulės krosnį.

Šio „griaumedžio“ viduje – trys katodiniai spindulių vamzdžiai, generuojantys raudonos, žalios ir mėlynos spalvos spindulius. Jie sufokusuoti į ekraną su Frenelio lęšiu (tokio tipo lęšiai naudojami ir švyturiuose). Nors kadaise tokie televizoriai kainavo ne vieną tūkstantį, jų galima gauti dykai, nes jų remontas neretai atsieina daugiau nei likutinė jų vertė.

Parsivežęs televizorių G. Thompsonas jį išardė ir pasiliko metro įstrižainės akrilinį lęšį (ekraną).

„Tokie lęšiai sumontuoti visuose projekciniuose televizoriuose, nors ne visi jie būna vienodi, – aiškina išradimų entuziastas. – Kai kurie keičia spalvą, kai kurie koncentruojasi į spindulį, o ne į tašką. Mano gautas televizorius turėjo skaidrų akrilinį lęšį, kuris spindulius fokusavo į tašką. Ko gero, turėčiau sakyti, jog man nusišypsojo sėkmė, kad tokį radau pirmuoju bandymu, nes kiti trys man dovanoti televizoriai, kuriuos parsigabenau, turėjo mažesnio galingumo lęšius, nors ir jais būtų įmanoma lydyti cinką.“

Taigi tiek tos meistrystės: susirasti seną projekcinį televizorių ir išsimontuoti jo ekraną. Toliau savo vaizdo įrašuose G. Thompsonas demonstruoja tokio lęšio galią, kai juo koncentruojami saulės spinduliai: po jais išradėjas pakiša įvairiausių daiktų – monetą, stiklinį butelį, net betono luitą. Kas su jais vyksta, galite pamatyti vaizdo siužetuose.

„Nieko panašaus negalima daryti be suaugusiųjų priežiūros, – įspėja G. Thompsonas. – Neteisingas šios priemonės naudojimas gali baigtis rimtu sveikatos sužalojimu ar net mirtimi, nes Frenelio lęšio iškreipti saulės spinduliai gali pasiekti 2000 laipsnių pagal Farenheitą temperatūrą.“

VIDEO: G. Thompsonas televizoriaus ekraną pavertė galingu didinamuoju stiklu
VIDEO: G. Thompsono sukonstruotas didinamasis stiklas gali lydyti stiklą, metalą ir net betoną

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito