SEB nauja programėlė: kiekvienas galės išmatuoti savo anglies pėdsaką ir jį keisti

Daugiau negu pusė (52 proc.) lietuvių mano, kad ir vieno žmogaus veiksmai gali prisidėti sprendžiant aplinkosaugos, klimato kaitos iššūkius, rodo SEB banko užsakymu atliktas tyrimas.
„SEB“ bankas
„SEB“ bankas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tvarumo klausimas

Norėdamas padėti gyventojams siekti tvarumo, SEB bankas Baltijos šalių gyventojams pristatė specialią nemokamą programėlę „ManoPėdsakas | SEB“ (angl. MyFootprint | SEB). Ja naudodamiesi gyventojai gali įvertinti savo anglies dioksido pėdsaką ir gauti patarimų, kaip kasdien keisti savo įpročius, kad jis sumažėtų, teigiama SEB pranešime spaudai.

Asmeninių pastangų svarba sprendžiant aplinkosaugos klausimus tiki ir 45 proc. estų bei 62 proc. latvių.

Aktualiausi klausimai visose Baltijos šalyse yra panašūs – gyventojams labiausiai rūpi miškų kirtimas, vandens ir oro tarša, prastas atliekų tvarkymas ir klimato kaita. Lietuvoje trys ketvirtadaliai (75 proc.) gyventojų mano, kad aplinkosaugos problemos jau turi įtakos jų gyvenimui arba turės artimiausiu metu. Kintančią aplinką sakosi jaučiantys ir 69 proc. latvių bei 66 proc. estų.

„Baltijos šalių gyventojai vis labiau rūpinasi aplinkos ir klimato kaitos klausimais. Vis dėlto tvaraus kasdienio gyvenimo gairių ir priemonės vietinėmis kalbomis, kuri padėtų keisti mūsų įpročius, trūko. Mūsų naujoji programėlė „ManoPėdsakas | SEB“ yra praktiška priemonė visiems gyventojams, ne tik banko klientams, kuri padės išmatuoti savo anglies dioksido pėdsaką, gauti patarimų, kaip jį mažinti, keisti kasdienius įpročius ir siekti tvaresnio gyvenimo“, – sako Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, SEB banko vadovė.

Mobiliąją programėlę „ManoPėdsakas | SEB“ (angl. MyFootprint | SEB) nemokamai atsisiųsti ir naudoti gali kiekvienas gyventojas iš „App Store“ ar „Play Store“ parduotuvių. Programėlė apskaičiuoja asmeninį anglies dioksido pėdsaką pagal žmogaus gyvenimo būdą ir vartojimo įpročius penkiose kategorijose: mitybos, būsto, kasdienio judumo, tolimųjų kelionių ir apsipirkimo įpročių.

Anglies dioksido pėdsakas matuojamas naudojant CO2e – anglies dioksido ekvivalentą, kuris apima visas šiltnamio efektą sukeliančias dujas. Anglies dioksido pėdsakas apskaičiuojamas naudojant pasaulinius, nacionalinius ir regioninius klimato duomenis, gaunamus iš patikimų viešųjų ir privačių šaltinių.

Mobiliosios programėlės naudotojai gaus ir naudingų patarimų apie tai, kaip sumažinti savo anglies pėdsaką. Ją įsidiegus taip pat galima kartu su draugais ir šeima spręsti įvairias užduotis ir taip žaidimo forma siekti tvaresnės gyvensenos.

SEB sukūrė šią priemonę kartu su „Deedster“ – Švedijos finsansinių technologijų bendrove, kuriančia priemones ir techninius sprendimus, padedančius kasdieniais veiksmais pereiti prie tvaraus gyvenimo būdo, remiantis naujausia klimato kaitos informacija.

„Galų gale, viskas remiasi gyventojų įsitraukimu – kaip paskatinti juos pereiti prie tvaresnio gyvenimo būdo. Bankai turi unikalią galimybę skatinti pokyčius, dalindamiesi naujausiomis žiniomis apie klimato kaitą, pateikdami anglies dioksido pėdsako skaičiavimus ir taip skatindami gyventojus įgyti tvaresnių įpročių. SEB, remdamasis mūsų sukurta technologija, skatina tvarumą Baltijos šalyse“, – sako Daniel Dellham, „Deedster“ technologijų vadovas ir vienas iš bendraįkūrėjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų