Aukštos pridėtinės vertės mikrobiologinius produktus bei cheminius priedus žemės ūkiui ir pramonei kurianti ir gaminanti įmonė „Nando“ buvo įkurta prieš daugiau nei 15 metų, per kuriuos spėjo įsitvirtinti rinkoje.
Turėdama vieną didžiausių MTEP (mokslo tyrimų ir eksperimentinės plėtros) centrą Šiaurės Europoje ir bendradarbiaudama su tyrimų centrais bei universitetais visame pasaulyje, „Nando“ sukūrė virš 50-ties gaminių, skirtų augalininkystei, gyvulininkystei ir kitoms pramonės šakoms.
Įmonė savo produkciją eksportuoja į daugiau kaip 30 skirtingų valstybių, tarp kurių – ir Ukraina.
Įmonė savo produkciją eksportuoja į daugiau kaip 30 skirtingų valstybių, tarp kurių – ir Ukraina, tad prasidėjus karui, bendrovei kilo ne vienas iššūkis.
„Mūsų veikloje sezoniškumas yra labai svarbus, todėl visada atidžiai planuojame pinigų srautus, šiuo klausimu glaudžiai bendradarbiaujame ir su visais mūsų partneriais. Rusijos inicijuotas karas palietė ne tik juos, bet ir mūsų veiklą, apribodamas eksportą į Ukrainą. Siekdami kompensuoti sumažėjusias prekybines apimtis, intensyviau pradėjome ieškoti naujų eksporto rinkų, o tai reikalauja papildomų investicijų ir apyvartinių lėšų. Norėdami spręsti susidariusią situaciją, ėmėme ieškoti finansinių alternatyvų“, – sako „Nando“ vadovas Justinas Taruška.
Išsiskyrė patraukliomis sąlygomis
J.Taruška pratęsia, kad ieškant sprendimų, kaip viena iš potencialių galimybių buvo identifikuotos INVEGOS paskolos nuo karo nukentėjusiems verslo subjektams.
„Apie šią priemonę vienu metu išgirdome iš kelių skirtingų šaltinių. Susipažinus su sąlygomis, mes jas atitikome, o jos mums puikiai tiko“, – pasakoja įmonės vadovas.
Jo teigimu, nusprendus aplikuoti INVEGOS finansavimui gauti, pats kredito išdavimo procesas apsiėjo be didesnių nesklandumų, o jiems kilus – problemos būdavo sparčiai išsprendžiamos.
„Išsiskyrė patogi dokumentų pateikimo forma interneto savitarnos svetainėje, prie kurios galima grįžti ir ją vis papildyti. Ir nors prašomų dokumentų kiekis buvo nemažas, kai kuriais iš jų pasirūpinus vienąkart, to nebereikės daryti ateityje, norint toliau bendradarbiauti su INVEGA. Džiugu, kad visus kilusius iššūkius padėjo išspręsti įstaigos specialistai“, – teigia J.Taruška.
INVEGOS atstovė priduria, kad priemonė „Tiesioginės paskolos nuo karo nukentėjusiems verslo subjektams“ buvo skirta mažinti krizės, kilusios dėl rusijos vykdomos karinės agresijos prieš Ukrainą, poveikį, suteikiant paskolas verslo subjektų apyvartinėms lėšoms bei investicijoms.
Karui Ukrainoje prasidėjus, pradėjo augti verslų, susiduriančių su apyvartinių lėšų trūkumu, skaičius.
„Karui Ukrainoje prasidėjus, pradėjo augti verslų, susiduriančių su apyvartinių lėšų trūkumu, skaičius. Siekiant palengvinti jų naštą, INVEGA teikė lengvatines paskolas, dėl kurių buvo kviečiami kreiptis smulkieji ir vidutiniai verslai bei didelės įmonės. Paskolą gauti galėjo tik reikalavimus atitinkantys verslo subjektai. Džiaugiamės, kad UAB „Nando“ tapo viena iš įmonių, su mūsų finansavimo pagalba galėjusi lengviau įveikti kilusias kliūtis“, – sako INVEGOS Vyriausioji projektų vadovė Aistė Masiulionienė.
Suteikė užtikrintumo ir stabilizavo lėšų srautus
Kalbėdamas apie naudą, kurią bendrovei suteikė INVEGOS finansavimas, „Nando“ vadovas išskiria keletą svarbių akcentų, leidusių įmonei greičiau stabilizuotis.
„Greitai patvirtintas INVEGOS kreditas puikiai pasitarnavo stabilizuojant įmonės pinigų srautus atsiskaitymuose su tiekėjais – tai buvo būtina, norint užtikrint stabilią mūsų veiklą sumažėjus pardavimo ir gaunamų lėšų apimtims.
Be to, finansavimas leido tinkamai pasiruošti naujam gamybos sezonui – pavyko užtikrinti, kad visos planuotos žaliavos atvyktų laiku. Galiausiai šios lėšos suteikė užtikrintumo žengiant į naujas rinkas, kuriose dėl konkurencinės aplinkos klientams buvo svarbios ne tik kainos, bet ir kitos komercinės sąlygos“, – pažymi pašnekovas.
Bendravo sklandžiai ir atvirai
J.Taruška toliau pasakoja, kad apskritai, „Nando“ su INVEGA bendradarbiavo ne pirmą kartą, o procesas, kaip ir kaskart, klostėsi sklandžiai ir efektyviai.
„Ši institucija juda tikrai tinkama linkme: skaitmenizuoja procesus, automatizuojant informacijos rinkimą iš kitų valstybinių institucijų. Džiaugiuosi, kad sklandžiai ir atvirai bendravome su INVEGA darbuotojais, jautėme norą mums pagelbėti. Linkiu ir toliau paprastinti esamų dokumentų formas, koncentruoti informaciją internetiniame puslapyje, dar labiau palengvinant informacijos paieškas klientams“, – pasakoja įmonės vadovas.