Serialas „Star Trek“, nuspėjęs modernias technologijas, įkvėpė net NASA

1966-ųjų metų rugsėjo 8-ą dieną parodyta pirmoji serialo „Žvaigždžių kelias“ (Star Trek) serija. Per penkis dešimtmečius franšizė išaugo iki penkių serialų (plius vieno animacinio), trylikos pilnametražių filmų, ir neketina sustoti. Visais laikais Star Trek siužetuose buvo svarbūs kosmoso tyrimai, taigi nekeista, kad buvo sąsajų ir su NASA bei jos vykdomomis misijomis.
the-science-of-star-trek-documentary-2016
„Žvaigždžių kelias“ (Star Trek)

Sąsajos egzistuoja abiem kryptimis – Star Treke nemažai užsimenama apie realius kosmoso tyrimų projektus (serialo „Enterprise“ titruose netgi rodomas Tarptautinės kosminės stoties augimas), o NASA ne vieną misiją ar projektą pavadino Star Trek seriale sutinkamais pavadinimais. Vien ko vertas pirmasis daugkartinio naudojimo šatlas, pakrikštytas „Enterprise“.

Star Treke pamatytos fantastinės technologijos dažnai virsdavo realybe. Pavyzdžiui, vaizdo pokalbiai, atverčiami mobilūs telefonai, lietimui jautrūs ekranai – visa tai pirmą kartą pamatyta Star Treke, o dabar jau tapo kasdienybės dalimi. Kosminės NASA technologijos irgi, bent jau konceptualiai, seka Star Treko pėdomis.

VIDEO: The Science of Star Trek - Documentary 2016

Aišku, tai daugiau pasako apie serialo kūrėjų gerą išmąstymą, kokie kosminių misijų aspektai yra svarbiausi. Ir visgi įdomu, kada sulauksime erdvę kreipiančių variklių ir tarpžvaigždinių kelionių?

Jeigu dar nesate matę nei vieno iš Star Trek filmų, esant galimybei, rekomenduojame tam paskirti bent vieną vakarą - filmai ne veltui sužavėjo milijonus gerbėjų, tad bent susipažinti su pačia siužetinės linijos idėja - tikrai verta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų