Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šeši kompiuteriniai žaidimai, kurie padės pagerinti problemų sprendimo įgūdžius

Garsi alternatyvios realybės žaidimų kūrėja Jane McGonigal, kuri turi daktaro laipsnį žmonių savybių ugdymo moksluose, teigia, kad šie šeši populiarūs kompiuteriniai žaidimai padės pagerinti pažintinius gebėjimus ir problemų sprendimo įgūdžius.
Žaidimas „Grand Theft Auto V“
Žaidimas „Grand Theft Auto V“ / Kadras iš „YouTube“

Kai kurie moksliniai tyrimai leidžia daryti prielaidą, kad žaidimai, kaip „Call of Duty“, gali pagerinti kognityvines funkcijas kur kas geriau, nei specialiai tam sukurti žaidimai, rašo „Businessinsider“.

J.McGonigal savo knygoje „Super Better“ teigia, kad populiarūs dabartiniai žaidimai yra sudėtingi, juos sunkiau įvaldyti, todėl žaidžiant iš reikia aibės įvairių gebėjimų.

Norintiems gerai praleisti laiką žaidžiant žaidimus ir kartu stimuliuoti protą, J.McGonigal pataria žaisti vieną iš šių šešių žaidimų tris kartus per savaitę po 20 minučių.

Pirmojo asmens šaudyklė „Call of Duty“ gali padėti pagerinti dėmesį ir orientavimosi erdvėje įgūdžius

Pasak jos, pirmojo asmens šaudyklė „Call of Duty“ gali padėti pagerinti dėmesį ir orientavimosi erdvėje įgūdžius, o tai nulemia geresnius rezultatus moksle, technologijose, inžinerijoje ir matematikoje.

Lenktynių žaidimas „Forza“ gali padėti išmokti greitai priimti tikslius sprendimus esant spaudimui.

Populiarusis „Grand Theft Auto“, pasak J.McGonigal, padės greičiau apdoroti informaciją ir daugiau įsiminti stresinėse situacijose. Kai kurie tyrimai rodo, kad šie gebėjimai žaidžiančių kompiuterinius žaidimus tris kartus geriau išvystyti nei nežaidžiančių.

Strateginiai žaidimai, pavyzdžiui, „StarCraft“, padeda pagerinti vaizduotę ir greičiau spręsti realaus gyvenimo problemas, nes žaidėjus moko kurti ir įgyvendinti strateginius planus.

Žaidimai, kuriems reikia strateginio mąstymo, kaip mokslinės fantastikos trečiojo asmens šaudyklė „Mass Effect“, leidžia pagerinti ir informacijos rinkimo gebėjimus.

Galiausiai, „mąstymo žaidimai“, anot J.McGonigal, kaip „Final Fantasy“,padės greičiau ir tiksliau įvertinti esamą gyvenimo situaciją bei galimybes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito