Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Šiai šiurpuliukus sukeliančiai nuotraukai – 33 metai

Lygiai prieš 33 metus, 1984 metų vasario 7 dieną, JAV astronautai pirmą kartą atliko bandymą judėti atvirame kosmose neprisitvirtinus lynu ir nuo kosminio aparato nutolo per 98 metrus.
Pirmasis išėjimas į atvirą kosmosą neprisitvirtinus lynu
Pirmasis išėjimas į atvirą kosmosą neprisitvirtinus lynu / NASA nuotr.
Temos: 2 Kosmosas NASA

Išėjimas į atvirą kosmosą vykdytas NASA misijos STS-41-B metu. Septyni astronautai į orbitą buvo iškelti daugkartinio naudojimo erdvėlaiviu „Challenger“ – tai buvo ketvirtasis šio aparato skrydis ir dešimtasis skrydis naudojant šios klasės aparatus (pirmasis naudoti pradėtas daugkartinis erdvėlaivis buvo „Columbia“).

Vasario 3 dieną iš Kennedy kosmodromo į kosmosą iškelti astronautai ketvirtą savo misijos dieną atliko naujos sistemos – „Manned Maneuvering Unit“ (MMU) – bandymus. Ši sistema astronautams suteikė galimybę keisti savo poziciją erdvėje naudojantis vien reaktyvinių variklių generuojama stūma.

Šiame kadre užfiksuotas astronautas Bruce'as McCandlesas, jį fotografavo kartu bandymą atvirame kosmose atlikęs Robertas Stewartas.

MMU paskirtis buvo nusigauti iki kosminių palydovų, prie kurių priskristi erdvėlaiviu buvo pernelyg pavojinga. Tokiu būdu nusigavus prie palydovo jį būtų galima arba remontuoti vietoje, arba įsitraukti į erdvėlaivio krovinių skyrių.

Tiesa, 148 kg sveriantys MMU buvo naudoti tik trijų kosminių skrydžių metu – 1994 metais juos pakeitė mažesnis, „vos“ 38 kg sveriantis aparatas „Simplified Aid For EVA Rescue“ (SAFER), kuris buvo skirtas naudoti tik išskirtiniais žmonių gelbėjimo atvirame kosmose atvejais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas