Toks planetų sambūris vadinamas planetine konjunkcija. Viena šalia kitos šios trys planetos bus matomos apie savaitę, o pirmą sykį jos susibėgo dar vakar. Per tą laiką šiame „meilės trikampyje“ įvyks net trys savarankiškos konjunkcijos. Penktadienį suartės Merkurijus ir Venera, sekmadienį – Merkurijus su Jupiteriu, pirmadienį – Venera su Jupiteriu. Visos trys planetos nakčiai bėgant keis savo padėtį viena kitos atžvilgiu.
Ryškiausia šiame planetų triptike, žinoma, bus naktinio dangaus karalienė Venera. Ji ryškumu pranoks Jupiterį ir gerokai blyškesnį Merkurijų. Trijulės šįvakar reikėtų dairytis ties vakarų – šiaurės vakarų horizontu. Geriausiai ši konjunkcija bus matoma 30–45 min. po saulėlydžio.
Nors diagramose planetos parodytos kaip nemenko skersmens diskai, danguje jos bus matomos kaip itin ryškios ir nemirgančios žvaigždės.
Artimiausiomis naktimis Merkurijus kops vis aukščiau į dangų, Venera išliks maždaug tame pačiame aukštyje, o Jupiteris pamažu leisis prie horizonto. Trijų planetų konjunkcija nėra itin retas reiškinys, tačiau tikrai nekasdienis – puiki priežastis išeiti vakare pasivaikščioti ir pasidairyti po saulėlydžio dangų (žinoma, jei leis oro sąlygos).
Panašaus pobūdžio planetų susibėgimai įvyksta todėl, kad visos 8 Saulės sistemos planetos yra išsidėsčiusios vienoje plokštumoje, todėl kartais tolimosios ir artimosios planetos atsiduria vienoje juostoje. Nors jos atrodo esančios labai arti viena kitos, iš tikrųjų jas skiria milijonai kilometrų. Šią savaitę Žemę ir Venerą skiria 248 mln. km, Merkurijų ir Žemę – 182 mln. km, Jupiterį ir Žemę – 904 mln. km.
Kad įspūdžiai būtų ryškesni, astronomai einant pasižvalgyti į Veneros, Jupiterio ir Merkurijaus konjunkciją rekomenduoja, jei yra galimybė, pasiimti žiūronus. Jais galima įžiūrėti pro nedidelę miglą (jei horizontą dengtų skystoki debesėliai) – tada susirasti planetų taškelius bus paprasčiau.