Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Skaitmeninis kodas: buitiniai šnipų žaislai

Kažkada buvau smarkiai susižavėjęs detektyvais. Bet supratau, kad nemoku laikyti liežuvio už dantų ir šitas kelias ne man, tad pasukau priešinga kryptim.
Robotas dailininkas.
Robotas dailininkas. / Dienraščio „15 minučių“ nuotr.

Bet nebūtina tapti slaptuoju agentu, kad galėtum pasidžiaugti moderniais šnipų žaisliukais.

Fotoakiniai

Blakės, minikameros ir panašūs įrenginiai kol kas prieinami tik pažengusiems. Tačiau man, kaip buitiniam stebėtojui ir užrašinėtojui, visai praverstų fotoakiniai. Iš pažiūros jie mažai kuo skiriasi nuo tų, kuriuos galima įsigyti bet kuriame prekybos centre. Bet tik iš pirmo žvilgsnio. Jau pats „Brando“ pardavinėjamų akinių pavadinimas viską išduoda: „Belaidžiai šnipų akiniai, įrašantys vaizdą ir garsą“. Jų centre, tiesiai virš nosies, įtaisyta miniatiūrinė kamera, minimikrofonas, dar yra keletas valdymo mygtukų ir net 2 gigabaitų vidinė atmintis, į kurią sutilptų visos dienos kronika. Ir daugiau jokių kadrų, kur dangstomas objektyvas, jokių „be komentarų“ – kol su manim kalba kaip su žmogum, aš kaip kiaulė viską įrašau. Blogai tik, kad akiniai nuo saulės, kurios žiemą rasti sunku. O kaina - 186 JAV doleriai. Jau geriau fotografuoti telefonu...

Kepurė „nušvitimas“

Jau rašiau apie visokias kepures, bet tokios dar neteko matyti. Aišku, galima pasidaryti pačiam, bet šnipai gi neturi tam laiko. O tokią pamatęs iškart pirktų, mat jiems tamsoje dažnai prireikia ką nors užsirašyti, o nešiotis žibintuvėlį – ne lygis. Štai ir prašom, kepurė su lemputėmis. Dieną pasisukioji keletą valandų saulėje, o naktį gali iki 18 valandų džiaugtis šviesa nuo kaktos. Gali tarnauti ir kaip jau aprašytų akinių blykstė. Dar vienas panaudojimo būdas – naktį skaityti baisias knygas po antklode. Yra tiek vasarinių (40 JAV dolerių), tiek žieminių (70 JAV dolerių) – matuokitės Solarlightcap.com.

Šikšnosparnis

Bet ką aš čia su tais žaisliukais. Štai rimtas reikalas: JAV armijos užsakymu kuriamas elektroninis „šikšnosparnis“. Sukurti šį 15 centimetrų ilgio robotą pasišventė JAV Mičigano universitetas. Už tai JAV armija jam žada 10 mln. JAV dolerių premiją. Jei pavyks tokį sukurti, robotas galės nuskristi į mūšio zonas ir tiesiogiai transliuoti ne tik vaizdą, garsą, bet ir kvapą („šitas jau prisidirbo, bet anas neblogai laikosi – tas pats Axe, kaip išlydėjom...“). Kol kas didžiausia problema, kaip ir Lietuvai, - energetika. Bet jei pavyks vienu metu išgauti elektros iš saulės, vėjo ir dar elektroninių virpesių, netrukus šikšnosparnį matysime reportažuose iš Irako.

Robotas dailininkas

Pabaigai – dar vienas robotas, tik jau kiek „žemiškesnis“. Dailininkas, vardu „Salvador DaBot“. Jis piešia viską, ką mato, o labiausiai mėgsta žmonių veidus. Prisėdai minutėlei, palaukei pusvalandį ir turi savo autoportretą. Ir tau čia ne koks prekybos centro dailininkas, o robotas piešia! O piešdamas dar ir pabendrauja. Aišku, su žmogum gal kiek maloniau bendrauti, bet šitas robotukas bent nenuterlios kokio šaržo, o pieš tokį, koks esi – su dantimis ar be jų, su plaukais ar Valinskas... Kam tokio šnipams? Na, jei visada nešiotųsi ir sugebėtų kelioms minutėms priversti „blogietį“ papozuoti, teisme turėtų paveiksliuką...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas