„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Skaitmeninis kodas: mygtukynas

Šitiek klavišų pas mane dar nebuvo – parsinešiau namo išbandyti kelias klaviatūras.
Klaviatūra
Klaviatūra / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Išbandžiau tris įmantriai atrodančias, ne tik rašymui skirtas klaviatūras. Pirmoji - „Logitech diNovo Edge“. Dar neprijungus klaviatūros į akis krito tai, kad joje nėra atskiros skaičių klaviatūros. Daug skaičiuojantiems tai – didelis minusas.

Tiesa, pati klaviatūra ne ką mažesnė už įprastą. Skaičių „sutaupytoje“ vietoje puikuojasi „touchpadas“ (lietimui jautrus paviršius). Nestandartinis – apvalus. Palietus jo dešinėje įsijungia „skrolinimo“ funkcija, tuomet galima tiesiog sukti pirštą aplink visą ratą, o vaizdas ekrane slenka aukštyn ar žemyn. Itin patogu skaitant 15min.lt pirmąjį puslapį. Aišku, dirbti su „pele“ kur kas greičiau, bet gulint lovoje ir žiūrint filmą nesunkiai „pasiųsite“ trukdantį „skaipintoją“.

Taip pat ant klaviatūros įrengta garso reguliavimo slinktis bei keletas papildomų mygtukų – kompiuterio „užmigdymo“, grotuvo įjungimo. Nuspaudus „Fn“ mygtuką viršuje įsižiebia dar keliolika funkcijų – pašto, interneto naršymo programos, paieškos įjungimas, grotuvo valdymas (pirmyn, atgal, stop, pauzė).

Rašyti šia klaviatūra tikrai patogu – pirštai „neslysta“, mygtukai iškilūs, taigi juntamas kiekvienas paspaudimas.

Dar vienas didelis pliusas: vos prijungus USB siųstuvėlį prie kompiuterio, klaviatūra jau veikė. Be to, ji belaidė, tačiau labai patogiai kraunama – tereikia įstatyti į specialų stovą. Taigi „žaisti“ su elementais nereikės. Gaila, kaina nemaža – apie 470 Lt.

Lyyygis

Toliau į rankas ėmiau panašią į prieš tai buvusią – „Microsoft Wireless Entertainment Keyboard 7000“. Kartu su šia klaviatūra komplekte pateikiama lazerinė pelė. Abu produktai bevieliai. Klaviatūra „maitinasi“ 4 elementais, o pelė – vienu įkraunamu, taip pat pridedamas stovas jai įkrauti. Pati pelė gana didelė, tad tiks net gerokai įmitusiems. Tačiau rašau apie klaviatūras, tad palikime peles katėms.

O klaviatūra išties verta dėmesio. Vien išspaudinėti visus papildomus mygtukus prireikė keliolikos minučių. Nustebino tai, kad muzikos reguliavimo mygtukai pilnai suderinami su „iTunes“ grotuvu (kitos išbandytos klaviatūros „foniniame režime“ sugebėjo valdyti tik „Windows Media Player“, o „iTunes“ mygtukų klausė tik tada, kai ši programa buvo iškelta į viršų).

Viršuje tradiciškai įtaisyti funkciniai (F1, F2 ir t.t.) mygtukai. Oi, atsiprašau, „liestukai“ – užtenka paliesti ir funkcija aktyvuojasi. Laikant „Fn“ mygtuką, per funkcinius mygtukus galima aktyvuoti nustatytas programas (internetas, pokalbių programa ir dar bent 6 nustatomos pagal poreikius).
Taip pat ant klaviatūros yra nedidelis „touchpad“, „grįžimo atgal“ (pvz., naršant internete), dalies ekrano padidinimo, garso reguliavimo mygtukai.

Dirbti šia klaviatūra tikrai patiko. Mygtukai spaudžiasi lengvai, galima pilnavertiškai dirbti net sėdint už kelių metrų nuo kompiuterio. Tačiau iš pradžių erzino tai, kad klaviatūra „išlenkta“, taigi mygtukų dydžiai skiriasi nuo tradicinės klaviatūros, dalies mygtukų per pirmas keliolika minučių niekaip „nepataikiau“ paspausti.

Jei ne incidentas, dėl kurio teks atsisveikinti su maždaug 500 Lt, galbūt šią sumą skirčiau šios klaviatūros pirkimui.

Žaidėjų barškuolė

Pabaigai – žaidėjams skirta laidinė „Logitech G15“ klaviatūra su smarkiai iškilusiais mygtukais. Tokios klaviatūros man primena vaikystę – kaip visa virtuvė „barškėdavo“ nuo tėtės daužomų spausdinimo mašinėlės klavišų.

Prijungus prie kompiuterio klaviatūra iškart veikė, tačiau patartina įsidiegti kartu pridedamą programinę įrangą, kad galėtumėte išnaudoti visas papildomas klaviatūros funkcijas (pavyzdžiui, klaviatūros ekranėlyje matyti grotuvą ar žaidimo informaciją, nusistatyti 6 papildomų mygtukų funkcijas ir pan.). Klaviatūroje yra ir grotuvo valdymo mygtukai.

Dar vienas šios klaviatūros privalumas – šviečiantys mygtukai. Nemokantiems „aklai“ rašyti ar tamsoje prireikus kelių raidžių, nereikia „žlibinėti“. Be to, gražiai atrodo.

Taip pat klaviatūros viršuje yra dvi USB jungtys. Tai gali būti patogu, jei dirbate stacionariu kompiuteriu, kuris užkištas giliai po stalu.

Kaip klaviatūra, „Logitech G15“ yra nebloga, tačiau prieš ją pirkdamas labai gerai pagalvočiau. Visgi 250-300 Lt šiais laikais jau yra pinigai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs